Rozliczenie z holenderskim Urzędem Skarbowym

Rozliczenie z holenderskim Urzędem Skarbowym W Holandii nie każdy podatnik ma obowiązek rozliczenia się z podatku. Obowiązkowo muszą rozliczyć się tylko osoby które:

– Otrzymały jakiekolwiek pismo z Urzędu nakazujące złożyć zeznanie podatkowe ( Aangiftebrief 2015). Oznacza to że do dnia wyznaczonego w piśmie podatnik musi złożyć zeznanie podatkowe. Jeżeli podatnik tego nie zrobi przed upływem wyznaczonego terminu, urząd skarbowy nałoży na podatnika karę za zwłokę która może wynieść od 369 € do kwoty 5278 €. Oprócz nałożonej kary finansowej urząd skarbowy sam rozliczy podatnika z podatku ( najczęściej na swoja korzyść) co oznacza dopłatę do podatku.

– Otrzymały z Urzędu druk albo formularz o nazwie C lub M-biljet ( na tym druku znajdują się dane osobowe podatnika oraz sofinummer).

Ponadto jeśli podatnik nie otrzymał z Urzędu żadnego z wyżej wymienionych dokumentów, ale pracował i osiągnął dochód w Holandii w 2015 roku a podczas wyliczenia wstępnego wynikło, że konieczna jest dopłata do podatku min. 45 euro lub więcej, wówczas podatnik ma obowiązek rozliczenia i jest zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej za 2015 rok w Holandii.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.