Rozliczenie z holenderskim Urzędem Skarbowym

Rozliczenie z holenderskim Urzędem Skarbowym W Holandii nie każdy podatnik ma obowiązek rozliczenia się z podatku. Obowiązkowo muszą rozliczyć się tylko osoby które:

– Otrzymały jakiekolwiek pismo z Urzędu nakazujące złożyć zeznanie podatkowe ( Aangiftebrief 2015). Oznacza to że do dnia wyznaczonego w piśmie podatnik musi złożyć zeznanie podatkowe. Jeżeli podatnik tego nie zrobi przed upływem wyznaczonego terminu, urząd skarbowy nałoży na podatnika karę za zwłokę która może wynieść od 369 € do kwoty 5278 €. Oprócz nałożonej kary finansowej urząd skarbowy sam rozliczy podatnika z podatku ( najczęściej na swoja korzyść) co oznacza dopłatę do podatku.

– Otrzymały z Urzędu druk albo formularz o nazwie C lub M-biljet ( na tym druku znajdują się dane osobowe podatnika oraz sofinummer).

Ponadto jeśli podatnik nie otrzymał z Urzędu żadnego z wyżej wymienionych dokumentów, ale pracował i osiągnął dochód w Holandii w 2015 roku a podczas wyliczenia wstępnego wynikło, że konieczna jest dopłata do podatku min. 45 euro lub więcej, wówczas podatnik ma obowiązek rozliczenia i jest zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej za 2015 rok w Holandii.

UDOSTĘPNIJ

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.