Decyzja podatkowa z Holandii – Jak długo na nią trzeba czekać?

O zwrot podatku z Holandii można ubiegać się 5 lat wstecz, czyli aktualnie za lata 2018, 2017, 2016, 2015 i 2014. Termin ubiegania się o zwrot podatku za rok 2014 upływa z dniem 31-12-2019.

W holenderskim urzędzie skarbowym nie ma konkretnie wyznaczonych terminów, nakazujących składanie poprawnie wypełnionych deklaracji podatkowych ( Wyjątek stanowi otrzymanie pisma z Urzędu nakazujące złożyć zeznanie podatkowe tzw. Aangiftebrief).

Istnieją jednak ogólnie przyjęte zasady związane z dotrzymaniem lub niedotrzymaniem terminu złożenia wniosku o zwrot podatku z Holandii.

Klienci, którzy złożą wniosek w terminie (to znaczy zgłoszą się do holenderskiego urzędu skarbowego do ostatniego dnia marca), otrzymają zwrot podatku z Holandii najpóźniej do ostatniego dnia czerwca tego samego roku. Okres ten może jednak zostać automatycznie przedłużony przez Belastingdienst w wypadku, gdy klient nie podał wszystkich kart podatkowych „jaaropgave” lub ulgi i odpisy dokonane na prośbę podatnika wymagają sprawdzenia.

Klienci, którzy złożą wniosek o zwrot nadpłaconego podatku po wyznaczonym terminie, muszą liczyć się z tym, że może być on rozpatrywany od 6 miesięcy do nawet 3 lat . Maksymalny czas oczekiwania na ostateczną decyzję podatkową to 3 lata liczone od momentu złożenia deklaracji podatkowej a nie jak wiele osób sądzi od momentu zakończenia roku podatkowego

Z reguły jednak średni czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie deklaracji złożonych po określonym terminie wynosi około 3-4 miesięcy.

Podstawowym dokumentem potrzebnym do rozliczenia jest roczne podsumowanie podatkowe „jaaropgave”. W razie braku karty podatkowej prosimy o przedłożenie ostatniego rozliczenia miesięcznego „salaris specificatie”.

Jeżeli w latach 2018,2017,2016,2015,2014 pracowałeś w Holandii, zapraszamy do najbliższego biura KDF-Podatki. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji w naszych oddziałach lub pod numerem telefonu: 95 728 77 77 bądź przez nasz adres mailowy: biuro@kdf-podatki.pl

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.