Zwrot Podatku Niemcy Rozliczenie

Polakom pracującym w Niemczech należy się zwrot podatku aż do czterech lat wstecz. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego faktu. Na szczęście jesteśmy ekspertami w branży podatków. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć poprawnie podatek z Niemiec kliknij tutaj.

Szybki zwrot podatku Niemcy?

Pewnie! To takie proste, usiądź wygodnie… i wypełnij formularz, który znajduje się po prawej stronie. Możesz także zadzwonić na naszą bezpłatną infolinię. Zapytaj nas o odzyskanie pieniędzy z tytułu nadpłaconego podatku. Nic prostszego, bez ukrytych opłat i zobowiązań. Co potem? Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, przygotujemy wszystko i dopytamy Cię o potrzebne dane. Następnie przejdziemy do działań mających na celu odzyskania Twoich pieniędzy, które Ci się należą z tytułu nadpłaconego podatku.

W Niemczech istnieją dwa typy rozliczeń dla obowiązku podatkowego: ograniczone oraz nieograniczone.

ROZLICZENIE PODATKOWE OGRANICZONE (BESCHRAENKTE STEUERPFLICHT)

Ten rodzaj obowiązku podatkowego odnosi się do osób, które legalnie pracowały na terenie Niemiec nie więcej niż 183 dni. Dodatkowo, suma uzyskanych opodatkowanych przychodów dla jednej osoby nie może przekraczać równowartości 90% jej dochodów ogólnych. Ograniczony obowiązek podatkowy jest zdecydowanie mniej korzystny niż nieograniczony. W momencie kiedy osoba, która ubiega się o rozliczenie z podatku w Niemczech i okaże się że jest podatnikiem ograniczonym urząd skarbowy nie ma możliwości naliczenia jakichkolwiek ulg. Właśnie najczęściej ulgi sprawiają, że kwoty zwrotu nadpłaconego podatku z Niemiec są dużo wyższe. Ograniczony obowiązek podatkowy nie pozwala również na wspólne rozliczenia ze współmałżonkiem.

ROZLICZENIE PODATKOWE NIEOGRANICZONE (UNBESCHRAENKTE STEUERPFLICHT)

Nieograniczone rozliczenie podatku z Niemiec dotyczy osób pracujących w tym kraju dłużej niż 183 dni. Nieograniczony obowiązek podatkowy pozwala osobą będącym w związkach małżeńskich na rozliczenie się wspólnie z współmałżonkiem. Rozliczenie podatkowe nieograniczone pozwala na korzystanie z różnych ulg co powoduje dużo wyższy zwrot nadpłaconego podatku

Możecie się Państwo ubiegać o rozliczenie nadpłaconego podatku z Niemiec do 4 lat wstecz . Urząd Skarbowy może również wysłać pismo z przypomnieniem o złożeniu zeznania podatkowego wraz z terminem do którego należy wysłać deklaracje podatkową. Proszę nie ignorować takiego wezwania tylko złożyć zeznanie podatkowe do właściwego Urzędu Skarbowego lub udać się do naszego biura i my złożymy zeznanie w imieniu Państwa.

Jeśli chcecie Państwo otrzymać rozliczenie podatku z Niemiec, potrzebujecie zgromadzić wszystkie potrzebne do tego dokumenty i nie wiecie jak się za to zabrać?  Zapraszamy Państwa do naszego biura a my udzielimy informacji i nasi specjaliści odpowiedzą na nurtujące pytania.  Jakie dokumenty należy skompletować, aby móc ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec?

 • Lohnsteuerbescheinigung – to nazwa karty podatkowej, w której znajdziesz informację o zarobku wystawianym przez jednego pracodawcę. Nie masz możliwości otrzymania tej karty? My możemy w Państwa imieniu ubiegać się o wydanie karty podatkowej od pracodawcy. Jeżeli jednak nie uzyska się karty podatkowej bez problemu możecie Państwo ją zastąpić miesięcznym odcinkiem z wypłaty za ostatni miesiąc pracy w danym roku podatkowym (tak zwany Abrechnung).

 • Kopia Twojego dowodu osobistego lub paszportu.

 • Zaświadczenie UE/EOG o dochodach uzyskanych w Polsce. Pamiętaj, że musi być ono podbite przez polski urząd skarbowy. W przypadku rozliczenia małżeńskiego również będzie potrzebne zaświadczenie UE/EOG o dochodach uzyskanych w Polsce współmałżonka.

 • Ksero dowodu osobistego

Oprócz wyżej wymienionych dokumentów niemiecki możecie Państwo skorzystać z ulgi przy rozliczeniu podatku. Przydadzą się wówczas dokumenty potwierdzające, że ponoszą Państwo regularne koszty związane z legalnym zatrudnieniem na terenie Niemiec. Dokumentami do ulgi które mogą być wykorzystane do rozliczenia podatku w Niemczech są na przykład:

 • umowa najmu mieszkania lub domu,

 • regularnie opłacane rachunki za media(prąd, internet, telewizja)

 • bilety za dojazdy do pracy w Niemczech lub podróże do Polski

 • dojazdy do pracy z miejsca zamieszkania w Niemczech

 • paragony za odzież, narzędzia

 • akty unijne urodzenia dzieci

 • rachunki za prywatne ubezpieczenie na życie

 • rachunki za koszty leczenia

W przypadku rozliczania nadpłaconego podatku w Niemczech nie ma wyznaczonego jednego ustawowego terminu, w którym niemiecki urząd skarbowy wydaje ostateczną decyzję związaną ze zwrotem podatku. Z reguły czas oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec wynosi od 3 do 6 miesięcy (licząc od momentu złożenia wszystkich poprawnie wypełnionych dokumentów).

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.