Familienbeihilfe i Kindergeld

KDF – wszystko dla klientów!

Jak już wiadomo. Jako firma odzyskiwania zwrotów podatkowych – zajmujemy się właśnie tym. Ale to nie wszystko! Możemy Ci pomóc także w sprawach zasiłków socjalnych przyznawanych zza granicy. Takimi właśnie zasiłkami są Familienbeihilfe z Austrii oraz Kindergeld z Niemiec. Są to zasiłki nie tylko dla obywateli rdzennie zamieszkałych w tych krajach. Ale również dla Polaków i innych mieszkańców Unii Europejskiej. Familienbeihilfe i Kindergeld

W Niemczech przysługuje Ci Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny na dziecko. W Austrii możesz ubiegać się o Familienbeihilfe.

Familienbeihilfe i Kindergeld

Kindergeld jest zasiłkiem, który przysługuje, nawet jeżeli dziecko nie mieszka w Niemczech. Pomoc ta jest dla członków UE, którzy w Niemczech pracują, mieszkają, opłacają podatki i posiadają ubezpieczenia. Wypłacalność zasiłku jest z reguły na każde dziecko, aż do momentu jego pełnoletności. Są jednak sytuacje, kiedy otrzymuje się pieniądze na dzieci starsze, do 25 roku życia. Dzieje się tak wówczas wtedy – kiedy są one bezrobotne, uczą się lub studiują, a ich dochody nie przekraczają 8.004 euro rocznie. Dzieci te dalej nie muszą mieszkać na terenie Niemiec.

Wysokość świadczeń zależy od liczby dzieci. W Niemczech to 219 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko. W Austrii nawet 114 euro na dziecko.
Familienbeihilfe w przeciwieństwie do Niemieckiego Kindergeld przyznaje się osobom posiadającym stale miejsce pobytu w Austrii wraz z dzieckiem, na które zasiłek ten będzie pobierany.
Są dwa sposoby na staranie się o tę pomoc. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony – w każdym momencie pracy oraz kiedy podejmujemy się pracy sezonowej. Okres, przez jaki możemy pobierać Familienbeihilfe istnieje zasadniczo do ukończenia 24 roku. Lecz tutaj pojawia się ta sama sytuacja co w Kindergeld, kiedy możemy do przedłużyć do 25 roku życia. Nawet jeżeli dziecko już po ukończeniu 18 lat osiąga dochody. Nie mogą one tylko przekraczać 9000 euro rocznie. Zależnie od sytuacji dziecka, niepełnosprawności, albo ilości dzieci – pomoc socjalna wzrasta. Dotacja taka może wynosić nawet do 210 euro ekstra. Familienbeihilfe i Kindergeld

Pracujesz za granicą i masz dzieci? Możesz liczyć na wsparcie finansowe dla rodziny!

Ale czy na pewno to jest zgodne z prawem??

Pomoce socjalne są w 100% legalne i użytkowane przez wielu ludzi. Jest do idealne wspomaganie dla opłaty szkolnictwa swoich pociech albo podczas trudnej sytuacji rodzinnej. Warto się nie bać i korzystać!

Jeżeli spełniasz warunki i chciałbyś dowiedzieć się więcej o tych zasiłkach, a w niedalekiej przyszłości sam wysłać wniosek o taką pomoc – idealnie trafiłeś! Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Jedne co teraz musisz zrobić – to skontaktować się z nami, a resztę zrobimy za Ciebie. Po więcej informacji prosimy kierować się drogą telefoniczną: 123 84 84 84, bądź mailową: biuro@kdf-podatki.pl. Zadbaj o swoją lepszą przyszłość!

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.