Zwrot Podatku Norwegia – Podstawowe Informacje

Pracowałeś w Norwegii jednak nie masz pojęcia jak otrzymać Zwrot Podatku Norwegia? W naszym artykule opiszemy wszystkie podstawowe informacje na temat rozliczenia podatkowego w Norwegii. Głównym założeniem norweskiego systemu podatkowego jest zasada, iż wszyscy powinni płacić podatki wedle swoich możliwości tak, aby system podatkowy był sprawiedliwy dla każdego. Podatki to główne źródło dochodów sektora publicznego, to właśnie z nich finansowane są wszystkie instytucje publiczne takie jak służba zdrowia, szkoły, transport itp.

Rozliczenie podatku Skatteoppgjørte w Norwegii

W Norwegii, aby rozpocząć jakąkolwiek pracę, musimy na samym początku złożyć wniosek o wydanie karty podatkowej. Określa ona wysokość podatku, jaki będzie potrącać nam pracodawca. To właśnie on musi wysyłać potrąconą kwotę podatku do urzędu skarbowego, dlatego warto go poprosić o potwierdzenia wpłaty (lønnsslipp). Będziemy mieli pewność, że nasz podatek był regularnie płacony, przez co możemy uniknąć naprawdę nieprzyjemnych sytuacji.

Norweskie zeznanie podatkowe Selvangivelse

Każda osoba pracująca na terenie Norwegii jest zobowiązania do podania informacji organom podatkowym na temat całego swojego dochodu, jak i majątku. W przypadku norweskiego pracodawcy zeznanie to otrzymamy na przełomie marca/kwietnia. Zeznanie podatkowe musimy sprawdzić przed ostatecznym terminem na jego złożenie, czyli 30 kwietnia. Warto to zrobić sumiennie – pozwoli nam to na uniknięcie sytuacji, w której norweski urząd odeśle nam nasze zeznanie w celu naniesienia poprawek. Nie przysporzy nam to jakiś poważnych konsekwencji jednak może opóźnić termin otrzymania naszego nadpłaconego podatku.

Zwrot Podatku Norwegia – kiedy otrzymam pieniądze?

Jeśli twoje zeznanie zostanie pozytywnie rozpatrzone otrzymasz swoje rozliczenie podatku. Kiedy zapłaciłeś za dużo podatku otrzymasz nadpłaconą kwotę. W przypadku gdy zapłaciłeś za mało podatku będziesz zobowiązany do uregulowania brakującej kwoty. Pieniądze otrzymujemy zazwyczaj w czerwcu, jednak jeśli mamy zagranicznego pracodawcę to zwrot podatku możemy otrzymać nawet w październiku. W przypadku przeprowadzki koniecznie musimy zgłosić to do norweskiego urzędu, ponieważ gdy nie będzie on posiadał naszego aktualnego adresu to pieniędzy możemy po prostu nie otrzymać.

Podatki w Norwegii – podsumowanie artykułu

W Norwegi wszystkie zasady dotyczące podatków są jasno określone dla każdego. Odzyskanie podatku z tego kraju nie jest czymś nadzwyczaj trudnym, jednak gdy ktoś nie zna Norweskiego może mieć z tym problemy. W takiej sytuacji zawsze służymy pomocą. KDF-Podatki odzyska twój nadpłacony podatek za granicą starając się o to by kwota była możliwie jak największa i zawierała jak najwięcej ulg podatkowych.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.