Czy warto się dodatkowo ubezpieczyć pracując za granicą ?

W jakim stopniu chroni nas ubezpieczenie do pracy za granicą?

Nie daj się zaskoczyć kosztami leczenia za granicą. Pomyśl o dobrowolnym ubezpieczeniu.

Osoby wyjeżdzające do pracy za granice mogą skorzystać z karty EKUZ, która uprawnia do bezpłatnego skorzystania ze świadczeń medycznych w podstawowym zakresie. W praktyce, ochrona oferowana przez EKUZ jest niesatysfakcjonująca. W związku z tym, warto zaopatrzyć się w rozszerzoną polisę pracowniczą adresowaną do osób wyjeżdzających za granicę w celach zarobkowych.

W jaki sposób działa polisa pracownicza?

Chroń się przed wysokimi rachunkami za leczenie za granicą. Rozważ dodatkowe ubezpieczenie.

Firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom kompleksowe polisy ubezpieczeniowe obowiązujące w kilkudziesięciu krajach w Europie. W takiej polisie znajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, od jakich sytuacji chroni nas polisa. Sposób jej działania jest bardzo prosty. Jesteśmy ubezpieczeni na konkretną kwotę, np. 10,000 Euro. Jeśli przytrafi nam się losowa sytuacja wymagająca skorzystania ze świadczeń medycznych, polisa pokryje jej koszty, o ile nie są one refundowane przez EKUZ. Polisa obejmuje znacznie szerszy zakres świadczeń medycznych.

Co wchodzi w skład polisy pracowniczej?

Lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć. Rozważ dodatkowe ubezpieczenie wyjazdowe.

Najważniejszą częścią jest polisa KL, czyli ubezpieczenie kosztów leczenia. W sytuacji, gdy będziemy potrzebować medycy medycznej, polisa pokryje niezbędne wydatki. Jest to szczególnie istotne w przypadku pobytu w szpitalu. EKUZ nie pokrywa kosztów takiej wizyty. Mamy również polisę assistance medycznego, w ramach której możemy liczyć na bezpłatny transport medyczny. Polisa dla osób pracujących za granicą może zostać poszerzona o NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także, odpowiedzialności prywatnej w życiu cywilnym (OC).

Kiedy ubezpieczenie nie zostanie wypłacone?

Kłopoty zdrowotne za granicą mogą słono kosztować. Ubezpiecz się na wypadek niespodziewanych sytuacji.

No dobrze, dysponujemy klarowną polisą pracowniczą dla osób pracujących za granicą. Znamy zakres ochrony. Czy mimo to możemy czuć się w pełni bezpieczni? A może istnieją sytuacje, w których ubezpieczenie nie pokryje kosztów leczenia? Polisa pracownicza może zawieść nasze oczekiwania, ale tylko wtedy, gdy sami się do tego przyczynimy. Oto przykładowe sytuacje:

  • Wypadek był efektem celowego działania lub rażącej nieuwagi osoby poszkodowanej,
  • Poszkodowany nie zachował dokumentacji potwierdzającej wystąpienie takiej sytuacji,
  • Poszkodowany nie zgłosił zdarzenia w centrum alarmowym ubezpieczyciela,
  • W momencie zdarzenia poszkodowany znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
  • Zdarzenie nie było objęte zakresem ochrony polisy ubezpieczeniowej.

W związku z tym, kupując polisę pracowniczą, warto dokładnie przestudiować zakres jej ochrony, a także zapoznać się z procedurami zgłaszania takich sytuacji, aby w przypadku zdarzenia losowego móc skorzystać z praw przysługujących nam z tytułu polisy.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.