fbpx

Zwrot Podatku Holandia Rozliczenie

Mnóstwo Polaków pracuje na stałe w Holandii. Warto jednak pamiętać o zwrocie nadpłaconego podatku oraz zasiłkach socjalnych. Z kolei kalkulacja możliwego zwrotu jest u nas bezpłatna.

Informacje ogólne

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, także podatki w Holandii rządzą się swoimi prawami. Co roku Polacy podejmujący pracę w Holandii, intensywnie szukają firm, które są w stanie zapewnić ekstra zwrot podatku z Holandii. Owszem takie firmą są, jedną z nich jesteśmy my, czyli KDF-PODATKI. Nie mniej jednak aby uzyskać dobry zwrot oraz załapać się jeszcze na ulgi podatkowe, trzeba spełniać pewne kryteria. Jednym z podstawowych warunków jest oczywiście legalna praca w Holandii, oraz posiadanie odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na ich temat znajdują się w dalszej części strony. Dowiesz się także dlaczego szybki zwrot podatku Holandia jest tak łatwo dostępny, za naszym pośrednictwem. Chcemy także przypomnieć, że zwrot podatku jest możliwy maksymalnie do 5 lat wstecz.

Szybko i rzetelnie, bez dodatkowych kosztów?

Z KDF-PODATKI jest jak najbardziej możliwe! Niem musisz wpisywać w wyszukiwarkę zwrot podatku Holandia i szukać odpowiedniej dla Ciebie firmy, trwonić cenny czas. Jedyne co musisz zrobić to usiąść wygodnie i wypełnić formularz kontaktowy (prawy-górny róg strony). To nie tylko szybki sposób na rozliczenie podatku z Holandii w Polsce, lecz także na bezpłatne doradztwo i rzetelną kalkulację wstępną. Warto zaufać doświadczonej firmie, która ma klarowne zasady, bez ukrytych kosztów.

 • Ulga dla partnera fiskalnego ( potocznie ulga rozłąkowa) – to jedna z ulg, na jaką możesz liczyć, przeprowadzając zwrot podatku z Holandii za naszym pośrednictwem. Ulga ta jest odpowiednikiem polskiego rozliczenia małżeńskiego i polega na wspólnym rozliczeniu się nie tylko małżeństwom, ale również osobom prowadzącym i utrzymującym wspólnie domostwo, które nie są w związku małżeńskim. Jednakże żeby móc skorzystać z tej ulgi musimy spełniać pewne warunki:
  jeśli jesteśmy małżeństwem, to musimy pozostawać w związku przez co najmniej pół roku, a łączny przychód naszego współmałżonka z Polski, Holandii i innych krajów nie może w sumie przekroczyć kwoty 6320 EUR. Jeśli nie jesteśmy małżeństwem a posiadamy razem dziecko i jesteśmy zameldowani pod tym samym adresem, lub mieszkamy wspólnie z partnerem, który posiada dziecko,  posiadamy wspólnie z partnerem nieruchomość, dom/mieszkanie i mieszkamy razem jeśli 90% rocznego dochodu, wspólnie uzyskanego przez podatnika i partnera, osiągnięto na terenie w Holandii.
 • Ulga na dziecko – jest to ulga podatkowa z tytułu wychowywania dziecka (do lat 12). Warunkiem otrzymania takiej zniżki jest:
  posiadanie dziecka, które 1 stycznia danego roku podatkowego miało mniej niż 12 lat;
  dziecko było zameldowane na wspólnym adresie dłużej niż pół roku w danym roku;
  brutto dochód roczny z pracy z Holandii jest większy niż wymagany (tj. wynosi więcej niż € 4895 na rok)..
  jesteś samotnym rodzicem i pracujesz lub masz fiskalnego partnera, a twoje dochody są niższe niż twojego partnera.

Z nadpłat podatku dochodowego za pracę w Holandii można się rozliczyć maksymalnie do 5 lat wstecz, tak więc, na przykład, w roku podatkowym 2019 rozliczamy się za 2019, 2018, 2017, 2016, 2015. Zeznanie podatkowe trzeba złożyć do końca kwietnia, tj. do 1 maja 2020 r. Za niedopełnienie obowiązku podatkowego holenderski urząd skarbowy ma prawo ukarać podatnika karą w wysokości od 385 euro do 5.514 euro.

W większości wypadków na zwrot podatku za pracę na terenie Holandii będziemy oczekiwać średnio od 3 do 12 miesięcy. Pierwszych decyzji dotyczących zwrotu podatku z Holandii za rok 2019 można się spodziewać na przełomie czerwca i lipca 2020 roku.
Należy jednak pamiętać że okres oczekiwania na wstępną decyzję podatkową może zostać automatycznie przedłużony przez Belastingdienst. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, holenderski urząd podatkowy może rozpatrywać twoją deklarację podatkową maksymalnie do 3 lat od daty jej otrzymania. Są to skrajne przypadki ale zdarzają się one również.
Dlatego, jeśli od momentu złożenia zeznania nie upłynęło jeszcze 12 miesięcy, nie masz żadnych powodów do niepokoju. W takim wypadku należy oczekiwać cierpliwie na decyzję podatkową.

Zwrot podatku z Holandii jest przekazywany w walucie euro przez Holenderski Urząd Skarbowy Belastingdienst bezpośrednio na konto wskazane przez klienta. Opłatę za usługę należy wpłacić w ciągu siedmiu dni od daty otrzymania zwrotu na konto.

 • pracownicy polskich firm, które prowadzą działalność na terenie Holandii
 • studenci, stażyści
 • osoby zatrudnione na stałe lub tymczasowo w holenderskich firmach
 • w wyjątkowych przypadkach o zwrot podatku może się starać osoba, która posiada stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym podatniku, któremu należy się zwrot podatku
 • pracownicy sezonowi

Niestety zwrot podatku z Holandii, jak już wcześniej wspominaliśmy, rządzi się swymi zasadami. Podstawowym dokumentem potrzebnym do rozliczenia jest roczne podsumowanie podatkowe „jaaropgave”. W razie braku karty podatkowej prosimy o przedłożenie ostatniego rozliczenia miesięcznego „salaris specificatie”.

Zdarzają się w ostatnim czasie także sytuacje, w których ostatnie wypłaty oraz pieniądze wakacyjne po upadku firmy wypłaca nam UWV. Należy pamiętać, iż UWV wystawia na koniec roku także własne jaaropgave z podsumowaniem wypłaconych nam kwot. Jaaropgave z UWV także należy podać przy rozliczeniu podatkowym. W przypadku nie posiadania wymaganych dokumentów, nie ma co się martwić. Możemy je odzyskać, aby potem dokonać całego zwrotu.

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.