Zwrot Podatku z Zagranicy Dania

Czy kiedykolwiek pracowałeś w Danii lub wciąż tam pracujesz? Jeśli tak, to z pewnością masz prawo do zwrotu podatku. Podatki mogą być skomplikowanym zagadnieniem, ale nie martw się – w tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć na temat zwrotu podatku z Danii. Średnio zwrot podatku z zagranicy Dania wynosi do 2600 zł. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zyskać więcej.

zwrot podatku z zagranicy kdf podatki00027

Co to jest KDF-Podatki ? I jak może pomóc Tobie odzyskać nadpłacony podatek z Danii.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie zajmuje się KDF-Podatki. To międzynarodowa firma skupiająca wokół siebie specjalistów z dziedziny podatku dochodowego osób fizycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, codziennym zaangażowaniu w poszerzanie wiedzy, KDF-Podatki pomogło tysiącom rodakom pracujących za granicami naszego kraju w odzyskaniu nadpłaconych podatków od wynagrodzeń.

Jedną z wielu naszych usług jest obsługa duńskich rozliczeń podatkowych. Zwrot podatku z Danii stanowi dodatkowy zastrzyk gotówki wypłacany z konta duńskiego organu podatkowego.

Odzyskaj zwrot podatku z zagranicy Dania siedząc wygodnie w domu

    1. Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz – jeśli interesuje Cię rozliczenie podatkowe w Danii, szybki i sprawny zwrot podatku z zagranicy Dania, powiadom nas o tym. Niezależnie od tego, czy masz wszystkie dokumenty, pomożemy Ci. KDF-PODATKI to instytucja finansowa z wieloma oddziałami w całej Polsce. Pełną informację uzyskasz na stronie Kontakt.

    2. Wypełniając formularz podaj wszystkie dane – ułatwi to nam kontakt z Tobą. Dzięki pełnej informacji z Twojej strony będziemy mogli lepiej zaproponować Ci pomoc oraz nasze usługi.

    3. Poczekaj na informację zwrotną – nasz zespół ekspertów dokona analizy Twojego zgłoszenia, po czym skontaktuje się z Tobą w krótkim czasie. Szanujemy Twój czas i zdajemy sobie sprawę, że zależy Ci na szybkim zwrocie podatku z zagranicy Dania.

    4. Pozwól sobie na profesjonalną obsługę – po zebraniu wszystkich informacji od Klienta przystępujemy do działań. W Twoim imieniu odzyskamy należne Ci pieniądze – najszybciej jak to możliwe.

Rok podatkowy w Danii pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Rozliczenie z Duńskim Urzędem Podatkowym możliwe jest do 3 lat wstecz. Deklarację podatkową należy złożyć do 1 maja lub też 1 lipca danego roku – termin zależy od obowiązku podatkowego osoby i jest widoczny na deklaracji podatkowej przesłanej z urzędu.
    • Selvangivelse – formularz zeznania podatkowego – wystawiony przez urząd i przesyłany na zarejestrowany adres podatnika w Polsce lub w Danii.

    • Arsopgorelse – rozliczenie roczne przesyłane przez duński urząd podatkowy, dokument ten pokazuje dochód oraz potrącone podatki w danym roku podatkowym. W rozliczeniu zawarta jest informacja o kwocie za zwrot podatku z zagranicy Dania lub ewentualnej dopłacie.

    • Oplysningsseddel – dokument dołączony do ostatniego czeku, który otrzymuje się od pracodawcy albo na koniec pracy, albo z końcem danego roku podatkowego, wykazuje on dochody oraz płacony podatek.

    • Lonseddel – comiesięczne lub cotygodniowe odcinki wypłat.

Deklarację podatkową można przesłać pocztą lub też elektronicznie za pomocą kodów TastSelv/NemId.

Po weryfikacji zeznania podatkowego urząd skarbowy przesyła ostateczne rozliczenie podatkowe, na którym widnieje informacja o zwrocie nadpłaconego podatku albo wezwaniu do jego dopłaty wraz z podanym terminem zapłaty i kontem urzędu. Nadpłata podatku zostanie przelana na NemKonto klienta – tj. konto przeznaczone do wypłat należności z duńskich instytucji publicznych.

1) Ulga podatkowa związana z kosztami poniesionymi na dojazd do pracy.

Odliczeniu podlegają koszty dojazdu z miejsca zamieszkania podatnika w kraju do miejsca pracy w Danii oraz z miejsca zakwaterowania w Danii do miejsca pracy (powyżej 24 km w obie strony). Ulga ta przysługuje niezależnie od środka transportu, z jakiego korzysta podatnik. Wysokość tej ulgi jest ustalana na podstawie stawek finansowych, publikowanych corocznie przez duński urząd skarbowy. Ulga ta jest stosowana zamiennie z ulgą na prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego. W celu skorzystania z ulgi należy posiadać rachunki lub bilety, będące potwierdzeniem odbytych podróży. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy i życiu w Danii, zapraszamy do przeczytania naszej Broszury o pracy i pobycie w Danii.

2) Ulga podatkowa związana z kosztami poniesionymi na wyżywienie i zakwaterowanie.

Ulga ta przysługuje osobom podejmującym pracę tymczasową w Danii. Dokumentami do uzyskania odliczenia są rachunki za zakwaterowanie, umowa najmu lokalu w Danii, jeżeli opłaty za czynsz potrącane były przez pracodawcę należy dostarczyć odcinki wypłaty. Wysokość tej ulgi corocznie reguluje duński urząd podatkowy.

3) Ulga podatkowa z tytułu prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego.

Ulga ta stosowana jest zamiennie z ulgą dotyczącą kosztów dojazdu do pracy. Aby uzyskać odliczenie, należy udokumentować przed duńskim urzędem prowadzenie gospodarstwa domowego w kraju stałej rezydencji. Dokumentami do skorzystania z ulgi jest akt ślubu na druku unijnym oraz zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu ze współmałżonkiem przetłumaczone na język angielski lub duński.

4) Ulga podatkowa tzw. Cross border.

Aby uzyskać ulgę, podatnik musi przekraczać granicę – tzw. cross border, jego dochód uzyskany w Dani musi stanowić, co najmniej 75% jego łącznych dochodów. Możliwe jest rozliczenie z małżonkiem, gdy jego dochód w Polsce nie przekroczył kwoty 48.000 DKK. O ulgę można starać się do 1 czerwca roku następującego po zakończeniu pracy w Danii. Dokumenty do uzyskania odliczenia to akt ślubu na druku unijnym, zaświadczenie o dochodach współmałżonka wydane przez polski urząd skarbowy, wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język angielski lub duński. Dokonując wyboru tego rodzaju rozliczenia, można starać się o dodatkowe ulgi, dotyczące odsetek od kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych, alimentów. Więcej informacji na temat ulg w Danii znajdziesz w naszej broszurze dostępnej pod tym linkiem.

Zwrot podatku z Danii podsumowanie - forum

Zwrot podatku z Danii to doskonała okazja, aby odzyskać część swoich wydatków i poprawić swoją sytuację finansową. Pamiętaj, że aby być uprawnionym do zwrotu podatku, musisz spełnić pewne warunki, takie jak posiadanie numeru CPR, uzyskiwanie dochodu z Danii i przebywanie tam przez co najmniej 180 dni w roku. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ubiegać o zwrot samodzielnie czy skorzystasz z usług profesjonalistów, ważne jest, aby zachować cierpliwość i dbać o dokładność swojego wniosku. Zwrot podatku może być cenną pomocą w inwestycji w siebie, spłacie zobowiązań lub oszczędzaniu na przyszłość. Zatem, zacznij działać już dziś i odzyskaj swoje pieniądze od duńskiego fiskusa!

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.