Zwrot Podatku Czechy Rozliczenie

Jeśli jest Ci znana praca w Czech, chcesz uzyskać dodatkową gotówkę – czytaj dalej!

Zeznania podatkowe należy złożyć do 31 marca następnego roku podatkowego. Obowiązkowi temu podlegają osoby, których roczny dochód wynosi więcej niż 15 000 koron czeskich. Podatek można rozliczyć do trzech lat wstecz.

W Republice Czeskiej obowiązuje jednolita stawka podatkowa od dochodu, która wynosi 15%.
Podstawowa ulga wzrosła w 2021 roku do 27.840 CZK. Ulga ta jest dostępna dla wszystkich podatników.

Zmieniły się również stawki ulgi podatkowej przysługującej na drugie i kolejne dzieci.
Na jedno dziecko przypada 15.204 koron czeskich i 22 320 CZK na drugie dziecko. Na każde kolejne dziecko przypada 27 840 koron. W przypadku dziecka niepełnosprawnego kwotę można odliczyć podwójnie.

Małżonek z niskimi dochodami lub niepracujący otrzymuje ulgę. W 2021 roku pozostanie ona na tym samym poziomie i wyniesie 24 840 CZK.

Aby móc skorzystać z ulgi, dochód czeskiego podatnika musi być równy 90% dochodu światowego.

Odzyskaj podatek z Czech siedząc wygodnie w domu

  1. Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz po prawej stronie – jeśli interesuje Cię rozliczenie podatkowe w Czech, szybki i sprawny zwrot podatku, powiadom nas o tym. Niezależnie od tego, czy masz wszystkie dokumenty, pomożemy Ci. KDF-Podatki to instytucja finansowa, w skład której wchodzi wiele oddziałów w całej Polsce. Pełną informację uzyskasz na stronie Kontakt.
  2. Wypełniając formularz podaj wszystkie niezbędne dane – ułatwi to nam nie tylko kontakt z Tobą. Ponadto dzięki pełnej informacji z Twojej strony będziemy mogli lepiej zaproponować Ci pomoc oraz nasze usługi.
  3. Poczekaj na informację zwrotną – nasz zespół ekspertów dokona wstępnej analizy Twojego zgłoszenia, po czym skontaktuje się z Tobą w bardzo szybkim czasie. Szanujemy Twój cenny czas i zdajemy sobie sprawę z tego, że na pewno zależy Ci na szybkim zwrocie podatku.
  4. Pozwól sobie na profesjonalną, fachową obsługę – po zebraniu wszystkich informacji od Klienta przystępujemy do konkretnych działań. W Twoim imieniu odzyskamy należne Ci pieniądze – najszybciej jak będzie to tylko możliwe.

O zwrot nadpłaty podatku z Czech można ubiegać się do 3 lat wstecz. Oznacza to, że składając deklarację w 2022 roku, można rozliczyć rok 2021, 2020 oraz 2019. Proces zwrotu podatku trwa około pół roku.

Deklarację podatkową za rok 2021 należy złożyć jednak do końca marca 2022. W przypadku rozliczenia nieterminowego Czeski Urząd Skarbowy może nałożyć na podatnika karę.

Po weryfikacji zeznania podatkowego urząd skarbowy przesyła nadpłatę podatku na konto wyznaczone przez podatnika.

  • POTVRZENI – czyli karta podatkowa, wydana przez pracodawcę (odpowiednik polskiego PIT 11), zawierająca podstawowe informacje, dotyczące dochodów oraz składek, potrąconych na poczet podatku dochodowego. Należy dostarczyć kopię wszystkich kart podatkowych za bieżący rok, a w przypadku ich braku należy dostarczyć wszystkie odcinki wypłat.
  • ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH UZYSKANYCH W POLSCE –  potwierdzone w Polskim Urzędzie Skarbowym
  • kopia dowodu osobistego
  • zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego – Zaświadczenie to potwierdza, że konto jest własnością osoby fizycznej. Kopia wyciągu bankowego jest również akceptowalna. Dokument ten nie może być przechowywany dłużej niż dwa miesiące.

– podstawowa ulga podatkowa – maksymalnie do 27.840 CZK
– ulga na żonę/męża – można uzyskać dodatkowo do 24.840 CZK (dochód żony/ męża nie może przekraczać 68 000 CZK w okresie podatkowym)
– ulga na dzieci
– ulga dla studentów – 4.020 CZK

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.