Kildeskatt på lønn – nowa forma opodatkowania w Norwegii

Od 2019 r. Urząd Podatkowy w Norwegii wprowadził uproszczony system podatkowy dla pracowników zagranicznych . Nowe przepisy zakładają, iż dochody z pracy pracowników zagranicznych zostaną opodatkowane stawką 25 %. W skład stawki wlicza się również ubezpieczenie społeczne w wysokości 8,2 %.
Nowa forma opodatkowania dotyczy pracowników zagranicznych, którzy nie są rezydentami norweskimi ,a ich zatrudnienie w Norwegii nie przekracza 183 dni w danym roku podatkowym. Podatnicy, którzy w trakcie roku podatkowego stają się rezydentami w Norwegii dla celów podatkowych, mogą być opodatkowani Kildeskatt, ale tylko w tym roku ,w którym stali się rezydentami. Większość nowych pracowników zagranicznych będzie automatycznie objęta tym programem w pierwszym roku pracy w Norwegii.

Zmiany te nie dotyczą osób, które jednocześnie uzyskują dochód z działalności gospodarczej, wynajmu nieruchomości, marynarzy, pracowników przybrzeżnych i pracowników , których dochody przekraczają 617 500 NOK.

Osoby korzystające z opodatkowania Kildeskatt nie mają obowiązku składania rocznego zeznania podatkowego, co wiąże się z brakiem możliwości dokonania odliczeń.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.