Wielkie Otwarcie Circle K w Gorzowie Wlkp.

Kindergeld decyzja a wypłata ulga na dziecko a dodatek dyferencyjny 500 plus nowe przepisy 2018 Grupa KDF Podatki Polska

Otwarcie Circle K w Gorzowie Wlkp.

Miało miejsce oficjalne otwarcie Circle K w dniu 20.10.2017 w Gorzowie Wlkp., przy ul. Piłsudskiego 12, a także przy ul. Warszawskiej 70. To dostojne wydarzenie otwarcia stacji paliw Circle K w lokalizacjach, gdzie znajdowały się stacje Statoil, nadeszło z wielką pompą.

jak sprawdzić status Kindergeld dodatek dyferencyjny w Niemczech ile się czeka na 2018 KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Firma Grupa KDF-Podatki Polska

wzięła udział w tym oficjalnym otwarciu Circle K w Gorzowie Wlkp. i zaprezentowała także swoją markę i świadczenia usług szybkiego odzyskania zwrotu podatku z pracy z zagranicą, a także świadczeń rodzinnych Kindergeld z Niemiec dla Polaków.

Kindergeld – Niemieckie świadczenia Pieniężne Dla Rodzin

Pomożemy Państwu otrzymać zasiłek rodzinny Kindergeld z Niemiec. Kindergeld przysługuje nawet wtedy, kiedy dziecko nie mieszka w Niemczech. To świadczenie dla członków UE , którzy w Niemczech mieszkają, pracują, płacą podatki i tam są ubezpieczeni.W przypadku pracowników polskich warunkiem jest, aby wnioskodawca:

  • Jest zameldowany w Niemczech.
  • Jest legalnie zatrudniony w Niemczech i tam odprowadzane są podatki oraz minimum składek socjalnych od jego wynagrodzenia.
  • Podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Niemczech, pracował w ciągłości minimum 183 dni w roku. Jeśli natomiast okres ten nie został osiągnięty w momencie składania wniosku, należy udokumentować fakt półrocznego pobytu.

W Niemczech zasiłek rodzinny Kindergeld przysługuje rodzicom po wypełnieniu kilku formalności, bez względu na wielkość ich dochodów na dzieci znajdujące się na ich utrzymaniu, uczące się lub studiujące aż do ukończenia 25 roku życia.

Kindergeld 2017 Zmiany Dla Polaków Wniosek W Języku Polskim Jak Przyspieszyć Wypłatę KDF Podatki Gorzów

Kindergeld Niemcy a świadczenia rodzinne w Polsce

Jeżeli jedno z rodziców pracuje w Niemczech, mimo że pobierany jest zasiłek rodzinny w Polsce, można wnioskować o przyznanie zasiłku rodzinnego w Niemczech. Jednak w takim przypadku otrzymają Państwo tylko różnicę w wysokości pobieranych świadczeń. Oznacza to, że świadczenie wypłacane z Niemiec będzie pomniejszone o zasiłek pobierany w Polsce. Jednak trzeba pamiętać, że w Polsce zasiłek rodzinny będzie się należał tylko, jeżeli dochód na osobę we wnioskującej rodzinie nie przekroczy kryterium dochodowego. Dlatego bardzo ważne, by podejmując pracę w Niemczech, przewidując możliwość przekroczenia tego progu, zawiadomić o tym fakcie regionalny ośrodek pomocy społecznej. Niestety, część osób nie wie o tym i po jakimś czasie dochodzi do sytuacji, kiedy rodzinne w Polsce trzeba zwrócić.

Wniosek o Kindergeld

Jeśli z różnych powodów nie mogą Państwo złożyć wniosku samodzielnie, mogą się Państwo zwrócić do nas, a my skompletujemy dokumenty, wypełnimy wniosek wraz z wymaganymi załącznikami i złożymy do stosownego urzędu Familienkasse.

Jeżeli wymagane kryteria są spełnione, to po złożeniu wniosku, Familienkasse przyznaje świadczenia, które są wypłacane cztery lata wstecz do dnia decyzji, a następnie co miesiąc bezterminowo, aż do momentu ustania prawa do świadczeń. Zasiłek jest wypłacany z reguły na każde dziecko, do momentu osiągnięcia przez nie pełnoletności. Możliwe jest jednak otrzymywanie pieniędzy także na dzieci starsze, do osiągnięcia przez nie 25 roku życia, o ile są bezrobotne, uczą się lub studiują, a ich dochody nie przekraczają 8.004 euro rocznie. Dzieci nie muszą – w przeciwieństwie do ubiegającego się o zasiłek rodzica – mieszkać w Niemczech.

Należy pamiętać, że od momentu złożenia wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech – urząd zwraca pełną kwotę aż do czterech lat wstecz, lecz od roku 2018 zmieni się to.

Kindergeld 2017 kwota a 500 plus zmiany zwrot podatku forum pobieranie w Niemczech Grupa KDF Podatki Polska

Zmiany w Kindergeld od 01.01.2018

Z dniem 1 stycznia 2018 roku wejdą w życie nowe zmiany w kwestii Kindergeld. 24 czerwca 2017 roku w Federalnym Dzienniku Ustaw została zatwierdzona ustawa zmieniające dotychczasowe warunki ubiegania się o niemiecki zasiłek rodzinny Kindergeld. W związku z tym każdy, kto złoży wniosek do Familienkasse po 31.12.2017 r. Będzie mógł otrzymać świadczenie tylko za okres maksymalnie do 6 miesięcy wstecz, a nie za okres 4 lat wstecz jak to było do tej pory. Oczywiście nadal będzie możliwe pozyskiwanie zasiłku także na bieżąco za aktualne miesiące.
Każdy wniosek o Kindergeld, który wpłynie do Familienkasse po 31.12.2017, będzie rozpatrywany wg zmienionych przepisów. Należy pamiętać, że dla urzędu liczy się data wpłynięcia wniosku, a nie jego wysłania. Procedura pozyskania zasiłku oraz kompletowania dokumentów jest dość skomplikowana i wymaga czasu, dlatego osoby pracujące w Niemczech w latach 2014-2017 powinny jak najszybciej dopełnić formalności, tak aby należne im pieniądze nie przepadły.

Zwrot Podatku z Zagranicy Kindergeld Niemcy!

Zwrot Podatku i Zasiłki Rodzinne z Zagranicy!

Prosimy nie zwlekać, lecz jak najprędzej udać się do naszego biura w Gorzowie Wlkp., albo w naszych oddziałach rozsianych w całej Polsce i Europie w celu uzyskania całkowitej należnej sumy. Po więcej porad zadzwoń do nas na bezpłatną infolinię pod numer: 123 84 84 84.

Kindergeld 2017 a 500+ zmiany 2017 a forum wysokość 2018 dokumenty do pobrania Grupa KDF Podatki Gorzów Wlkp Polska

Kindergeld 2018 dokumenty ile wynosi 2017 dla Polakow 2018 w Niemczech nowe przepisy KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Kindergeld 2018 dla Polakow w Niemczech dokumenty do pobranbia pozytywna decyzja jak wygląda o przyznaniu plus KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Rebrandingu Stacji Statoil na Circle K

Wolę o rebrandingu stacji Statoil na Circle K powziął koncern Alimentation Couche-Tard, posiadacz sieci Circle K, który pięć lat wstecz przejął sieć Statoil. Korporacja Statoil Fuel & Retail Polska aktualnie rok wstecz zmieniła nazwę na Circle K Polska. Świeża, globalna marka Circle K dostrzegalna jest obecnie w Dani, Norwegii, Szwecji. W tych państwach przebieg transformacji marki pozostał już nieomal zakończony. Aktualnie przyszła kolej na Polskę, tu w Gorzowie Wlkp., oraz krajach bałtyckich jak Estonia, Łotwa i Litwa. W całej Polsce objęto przeszło 360 stacji paliwowych przynależnych do Circle K Polska. W stolicy postępowanie transformacji pozostał obecnie już zakończony. Każda ze stacji Statoil w stolicy Polski zmieniła obecnie nazwę na Circle K. Aktualizacja na podobnych stacjach tej korporacji w Polsce w pełni się ma ukończyć w marcu przyszłego roku, to jest 2018. Przemiana nazwy to istotna chwila w dziejach firmy Cirkle K Polska, która to dołącza naturalnie do grona wielu krajów w Europie oraz na całym globie, w których reputacja Circle K raduje się sławą i jest obecnie niesłychanie porządnie postrzegana. Jednakże uprzednio w przeszłości transformacja nazwy nie ma żadnego wpływu na gamę produktów w indywidualnych stacjach tej sieci w Polsce. Pozostaną te same paliwa oraz inne produkty jak na przykład kawa Simply Great Coffee, oraz hot dogi z grilla. Ludzie, którzy zbierają punkty w programie lojalnościowym Statoil Extra, również nie muszą się niczym martwic. Nie ma w tym obrębie jakichkolwiek poprawek. Teraz jest to Circle K Extra Club. Zostaje tylko jeden problem, a mianowicie jak tę nazwę Circle K, która jest anglojęzyczna poprawnie wymawiać, co sprawiać to będzie wiele Polakom kłopot z jej właściwym wymówieniem. Zatem poprawna wymowa to [serkl kej].

500 zl na dziecko a rodzinne z zagranicy Kindergeld jak długo się czeka na decyzje KDF Podatki Gorzów

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.