Jaki podatek jest na mojej karcie podatkowej Lohnsteuerbescheinigung?

Lohnsteuerbescheinigung Niemcy KDF-PODATKI Karta podatkowa Lohnsteuerbescheinigung wystawiana jest przez pracodawcę, albo zaraz po zakończeniu stosunku pracy, albo po zakończeniu roku rozliczeniowego za pracę wykonaną na terenie Niemiec.

Pozycja 3. na karcie podatkowej to dochód brutto osiągnięty w Niemczech a kolejne 3 pozycje mogą określać podatek jaki został odprowadzony od naszego dochodu.

  • podatek od wynagrodzenia – (Lohnsteuer) – Wysokość tego podatku zależy od osiągniętego dochodu oraz wybranej klasy podatkowej. Stawka podatku jest różna dla różnych dochodów od 0% dla dochodów do 8354 Euro do 45% dla dochodów wyższych niż 250 731 Euro rocznie.
  • podatek solidarnościowy – (Solidaritätszuschlag) – podatek potocznie nazywany Soli. Został wprowadzony po zjednoczeniu Niemiec i obowiązuje wszystkich podatników. Obecnie wynosi 5,5 proc. i dotyczy zarówno dochodów osób fizycznych, jak i prawnych.
  • podatek kościelny – (Kirchensteuer) – wysokość podatku kościelnego waha się od 8 do 9%. Podatek ten jest płacony przez osoby deklarujące przynależność do grupy religijnej przed podjęciem pierwszej pracy w Niemczech. W przypadku osób o wyznaniu katolickim o przynależności religijnej decyduje przyjęty chrzest. W razie wątpliwości wysyłane jest zapytanie przez administrację kościelną do kraju pochodzenia podatnika.

O wysokości zwrotu zaliczki podatkowej decyduje wiele czynników a tym samym kwoty podatku przedstawione na karcie podatkowej nie są kwotami gwarantowanymi, jakie podatnik otrzyma po rozliczeniu.

Pracowałeś za Granicą?

Nie zapomnij o możliwości otrzymania zwrotu podatku i świadczenia rodzinnego.

Chcesz Zwrot Podatku?

Zapraszamy do kontaktu z Naszą firmą, a udzielimy szczegóły dotyczące zwrotu podatku.

Logo KDF-Podatki

Adres

ul. Łokietka 37,
66-400 Gorzów Wlkp.

media społecznościowe

Copyright © 2021 KDF-Podatki.pl All Rights Reserved.

Tworzenie Stron ROAN24.

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.