Rozliczenie podatku w Danii

Rozliczenie Podatku w Danii Podstawowe odliczenia:

– Odliczenie osobistej ulgi podatkowej – przysługuje wszystkim osobom zatrudnionym w Danii przez cały rok. W przypadku przepracowania krótszego czasu, rzeczywisty dochód zostanie przeliczony na dochód całoroczny, co daje prawo do odliczenia ulgi za 12 miesięcy. Wartość ulgi na 2014 rok wynosi: 42.800 kr. Ulga naliczana jest przez urząd automatycznie.

– Odliczenie kosztów mieszkania i wyżywienia – przysługuje osobom, które pracują na terytorium Danii tymczasowo (umowa na czas określony), same ponosiły koszty utrzymania w Danii i pracodawca nie zwrócił im kosztów wyżywienia i mieszkania oraz ze względu na dużą odległość między miejscem pracy tymczasowej a stałym miejscem zamieszkania nie mają możliwości nocować w swoim domu.

Wyżywienie – stawka diety dziennej na każdy dzień pobytu w 2014 roku wynosi 464 kr. Koszty poniesione na wyżywienie można odliczyć jedynie w pierwszych 12 miesiącach pracy.

Zakwaterowanie -stawka dziennego zakwaterowania w 2014 roku wynosi 199 kr. Koszty poniesione na zakwaterowanie można odliczać przez cały okres, w którym praca ma charakter tymczasowy.

Maksymalna wartość ulgi na 2014 rok wynosi 25.500 kr

Odliczenie kosztów podróży – przysługuje osobom, które same ponosiły koszty dojazdu do pracy, podczas pracy w Danii podróżowały między miejscem zamieszkania w Polsce a tymczasowym miejscem zamieszkania w Danii, pod warunkiem, że pracodawca nie zwrócił kosztów za podróże.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.