Rozliczenie podatku w Danii

Rozliczenie Podatku w Danii Podstawowe odliczenia:

– Odliczenie osobistej ulgi podatkowej – przysługuje wszystkim osobom zatrudnionym w Danii przez cały rok. W przypadku przepracowania krótszego czasu rzeczywisty dochód zostanie przeliczony na dochód całoroczny, co daje prawo do odliczenia ulgi za 12 miesięcy. Wartość ulgi na 2014 rok wynosi: 42.800 kr. Ulga naliczana jest przez urząd automatycznie.

– Odliczenie kosztów mieszkania i wyżywienia – przysługuje osobom, które pracują na terytorium Danii tymczasowo (umowa na czas określony), same ponosiły koszty utrzymania w Danii i pracodawca nie zwrócił im kosztów wyżywienia i mieszkania oraz ze względu na dużą odległość między miejscem pracy tymczasowej a stałym miejscem zamieszkania nie mają możliwości nocować w swoim domu.

Wyżywienie – stawka diety dziennej na każdy dzień pobytu w 2014 roku wynosi 464 kr. Koszty poniesione na wyżywienie można odliczyć jedynie w pierwszych 12 miesiącach pracy.

Zakwaterowanie -stawka dziennego zakwaterowania w 2014 roku wynosi 199 kr. Koszty poniesione na zakwaterowanie można odliczać przez cały okres, w którym praca ma charakter tymczasowy.

Maksymalna wartość ulgi na 2014 rok wynosi 25.500 kr

Odliczenie kosztów podróży – przysługuje osobom, które same ponosiły koszty dojazdu do pracy, podczas pracy w Danii podróżowały między miejscem zamieszkania w Polsce a tymczasowym miejscem zamieszkania w Danii, pod warunkiem że pracodawca nie zwrócił kosztów za podróże.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.