Kinderbijslag Zasiłek Rodzinny na Dzieci

500+ A ŚWIADCZENIA NA DZIECI W HOLANDII

Kinderbijslag Zasilek Rodzinny Swiadczenia Na Dzieci W Holandii A 500+

Korzystając z różnych świadczeń socjalnych w danym momencie, często beneficjenci spotykają się z kolizjami prawnymi, które powodują problemy do uzyskania przychodu wynikającego ze świadczeń, którymi są zainteresowani.

Jest tak przykładowo w momencie, kiedy jeden beneficjent chce korzystać ze świadczeń polskich i obcych *(przykładowo holenderskich). Całości dopełnia fakt, iż świadczenia oferowane w ramach różnych systemów społecznych posiadają różne definicje i obejmują wyłącznie świadczenia, które muszą odpowiadać wydatkom w gospodarstwie domowym.

Definicja świadczenia rodzinnego jest prosta: świadczenia rodzinne, czyli wszelkie świadczenia rzeczowe lub pieniężne odpowiadają wydatkom rodziny, z możliwością wyłączenia zaliczek z tytułu świadczeń alimentacyjnych a także specjalnych świadczeń (przykładowo porodowych czy adopcyjnych), określonych w załączniku danego organu prawnego.

Jak mają się definicje do rzeczywistości?

Prostym przykładem mogą być świadczenia wychowawcze 500+, które podlegają przepisom koordynacji dla systemów zabezpieczenia społecznego, w wypadku którego beneficjenci podlegają ustawodawstwu tylko jednego państwa członkowskiego.

W praktyce oznacza to, że jeśli jedno z rodziców mieszka i pracuje przykładowo w Holandii, natomiast drugie jest w Polsce bezrobotne, świadczenie socjalne wypłacane będzie w Holandii.

Jeśli jednak jedno z rodziców pracuje w Holandii, natomiast drugie w Polsce, świadczenia wypłaca kraj w którym mieszkają dzieci.

Specjalne rozporządzenia powstały z myślą o tym, aby skutecznie i słusznie regulować kwestie prawne a także realizować zgodnie z prawdą założenia socjalne w danym Państwie, w którym przebywają dzieci lub w którym tylko jeden rodzic aktywnie udziela się zawodowo.

Kto wypłaca zasiłki w Holandii?

Odpowiedzialność za wypłatę zasiłków rodzinnych w Holandii odpowiada Sociale Verzekeringsbank (SVB). Zasiłki rodzinne w Holandii realizowane są kwartalnie.

  1. Jeśli chodzi o kwoty, nowe stawki ustalone są od lipca 2019. Przykładowo dla dziecka w wieku 0-5 lat kwota zasiłku rodzinnego to 221,49 euro na kwartał.
  2. W wypadku dziecka 6-11 lat, kwota jest powiększona do 268,95 euro kwartalnie. Dzieci w wieku 12-17 lat otrzymują kwotę 316,41 euro kwartalnie.
  3. W wypadku dzieci specjalnych, które mieszkają w domu rodzinnym i wymagają stałej opieki, zasiłek dotyczy dzieci w wieku 3-18 lat.

Zespół KDF-podatki

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.