Kinderbijslag Zasiłek Rodzinny na Dzieci

500+ A ŚWIADCZENIA NA DZIECI W HOLANDII

Kinderbijslag Zasilek Rodzinny Swiadczenia Na Dzieci W Holandii A 500+

Korzystając z różnych świadczeń socjalnych w danym momencie, często beneficjenci spotykają się z kolizjami prawnymi, które powodują problemy do uzyskania przychodu wynikającego ze świadczeń, którymi są zainteresowani.

Jest tak przykładowo w momencie, kiedy jeden beneficjent chce korzystać ze świadczeń polskich i obcych *(przykładowo holenderskich). Całości dopełnia fakt, iż świadczenia oferowane w ramach różnych systemów społecznych posiadają różne definicje i obejmują wyłącznie świadczenia, które muszą odpowiadać wydatkom w gospodarstwie domowym.

Definicja świadczenia rodzinnego jest prosta: świadczenia rodzinne, czyli wszelkie świadczenia rzeczowe lub pieniężne odpowiadają wydatkom rodziny, z możliwością wyłączenia zaliczek z tytułu świadczeń alimentacyjnych a także specjalnych świadczeń (przykładowo porodowych czy adopcyjnych), określonych w załączniku danego organu prawnego.

Jak mają się definicje do rzeczywistości?

Prostym przykładem mogą być świadczenia wychowawcze 500+, które podlegają przepisom koordynacji dla systemów zabezpieczenia społecznego, w wypadku którego beneficjenci podlegają ustawodawstwu tylko jednego państwa członkowskiego.

W praktyce oznacza to, że jeśli jedno z rodziców mieszka i pracuje przykładowo w Holandii, natomiast drugie jest w Polsce bezrobotne, świadczenie socjalne wypłacane będzie w Holandii.

Jeśli jednak jedno z rodziców pracuje w Holandii, natomiast drugie w Polsce, świadczenia wypłaca kraj w którym mieszkają dzieci.

Specjalne rozporządzenia powstały z myślą o tym, aby skutecznie i słusznie regulować kwestie prawne a także realizować zgodnie z prawdą założenia socjalne w danym Państwie, w którym przebywają dzieci lub w którym tylko jeden rodzic aktywnie udziela się zawodowo.

Kto wypłaca zasiłki w Holandii?

Odpowiedzialność za wypłatę zasiłków rodzinnych w Holandii odpowiada Sociale Verzekeringsbank (SVB). Zasiłki rodzinne w Holandii realizowane są kwartalnie.

  1. Jeśli chodzi o kwoty, nowe stawki ustalone są od lipca 2019. Przykładowo dla dziecka w wieku 0-5 lat kwota zasiłku rodzinnego to 221,49 euro na kwartał.
  2. W wypadku dziecka 6-11 lat, kwota jest powiększona do 268,95 euro kwartalnie. Dzieci w wieku 12-17 lat otrzymują kwotę 316,41 euro kwartalnie.
  3. W wypadku dzieci specjalnych, które mieszkają w domu rodzinnym i wymagają stałej opieki, zasiłek dotyczy dzieci w wieku 3-18 lat.

Zespół KDF-podatki

UDOSTĘPNIJ

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.