DODATEK DO UBEZPIECZENIA – ZORGTOESLAG

Każdy pracownik zatrudniony legalnie w Holandii musi mieć wykupiony pakiet podstawowego holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej ubezpieczenie wykupuje zazwyczaj holenderski pracodawca, a koszty potrącane są z pensji pracownika.

W celu zrekompensowania ponoszonych kosztów ubezpieczenia, na wniosek pracownika urząd  Belastingdienst Toeslagen wypłaca mu specjalny dodatek, czyli tzw. Zorgtoeslag.

Dodatek mogą uzyskać te osoby, których całkowity dochód brutto uzyskany w Holandii i pozostałych krajach, w roku 2021 nie przekroczył kwoty 31.138 €. W przypadku małżonków całkowity dochód brutto nie może przekroczyć kwoty 39.979 €. Czas oczekiwania na decyzję urzędu jest zależny od daty złożenia wniosku. Jeżeli wniosek znajdzie się w Urzędzie do 15.05.2022 roku jest szansa szybszego otrzymania decyzji wstępnej i uniknięcia długiego oczekiwania na ostateczną decyzję. Aktualnie można się ubiegać o dofinansowanie Zorgtoeslag za lata 2021 i 2022. Za rok 2021 termin na złożenie wniosku mija 31.08.2022.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.