DODATEK DO UBEZPIECZENIA – ZORGTOESLAG

Każdy pracownik zatrudniony legalnie w Holandii musi mieć wykupiony pakiet podstawowego holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej ubezpieczenie wykupuje zazwyczaj holenderski pracodawca, a koszty potrącane są z pensji pracownika.

W celu zrekompensowania ponoszonych kosztów ubezpieczenia, na wniosek pracownika urząd  Belastingdienst Toeslagen wypłaca mu specjalny dodatek, czyli tzw. Zorgtoeslag.

Dodatek mogą uzyskać te osoby, których całkowity dochód brutto uzyskany w Holandii i pozostałych krajach, w roku 2021 nie przekroczył kwoty 31.138 €. W przypadku małżonków całkowity dochód brutto nie może przekroczyć kwoty 39.979 €. Czas oczekiwania na decyzję urzędu jest zależny od daty złożenia wniosku. Jeżeli wniosek znajdzie się w Urzędzie do 15.05.2022 roku jest szansa szybszego otrzymania decyzji wstępnej i uniknięcia długiego oczekiwania na ostateczną decyzję. Aktualnie można się ubiegać o dofinansowanie Zorgtoeslag za lata 2021 i 2022. Za rok 2021 termin na złożenie wniosku mija 31.08.2022.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.