Zwrot Podatku Belgia Rozliczenie

Czy wiesz, że aby poprawnie rozliczyć podatek z Belgii, niezbędna jest karta podatkowa, czyli tzw. Loonfiche? Powinieneś/aś otrzymać ją od swojego pracodawcy.

Udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania

Masz do nas jakiekolwiek pytania? Coś jest dla Ciebie niejasne? Nie ma problemu – zadzwoń na naszą bezpłatną infolinię: 123 84 84 84. Odpowiemy na Twoje pytania. Jesteśmy solidną instytucją finansową, której zależy na tym aby Klient wiedział o tym, jak działamy. KDF-PODATKI to zespół profesjonalistów, którzy zrobią praktycznie wszystko, co w naszej mocy, aby odzyskać Twoje pieniądze z tytułu zwrotu podatku z Belgii. Skuteczność naszych działań widać nie tylko po ilości Klientów ale także sumie odzyskanych pieniędzy.

Skuteczność działania – to nas wyróżnia

Jeśli chcesz abyśmy wykonali dla Ciebie rozliczenie podatkowe ale nie masz wszystkich dokumentów, nie przejmuj się tym. Odzyskamy je. Mamy bardzo rozległe doświadczenie w tej kwestii. Jedyne o co musisz zadbać to legalna praca na terenie Belgii. To właśnie legalne zatrudnienie jest podstawowym warunkiem do ubiegania się o zwrot podatku w tym kraju. Pamiętaj także o możliwych ulgach podatkowych, które na Ciebie czekają. Nasz zespół dokona analizy i ustali, które ulgi są możliwe w Twoim wypadku. Posta na sprawdzoną firmę, zaufaj profesjonalistom i ciesz się dużym zwrotem.

Procedurę ubiegania się o zwrot nadpłaty podatkowej można rozpocząć po zakończeniu roku podatkowego. Pracodawca na przełomie styczeń/luty wydaje kartę podatkową tzw. Loonfische. Rozliczenia podatku można dokonać tylko na podstawie karty podatkowej. Na wydawanych odcinkach płacy nie są ujęte wszystkie składniki płacowe. Rozliczenie podatku przed belgijskim urzędem jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które pracowały w danym roku na terenie Belgii. Deklarację należy złożyć na specjalnych drukach, które są rozsyłane przez urząd na adres pełnomocników lub podatnika. Termin ich odesłania jest ustalany w zależności od tego, kiedy zostały one przesłane do podatnika. Rezydenci powinni złożyć zeznanie w czerwcu, natomiast nie- rezydenci w październiku/listopadzie. Podatek w Belgii można rozliczyć do 3 lat wstecz, tj. za lata 2020, 2019 i 2018. Osoby, które chcą dokonać rozliczenia za rok 2018 mają na to czas tylko do połowy listopada 2021 r.

Decyzje podatkowe z Belgii wydawane są na przełomie stycznia-czerwca roku następującego po roku, w którym złożone zostało zeznanie podatkowe. Jeśli podatnik nie zgadza się z wyliczeniem ma prawo do odwołania od decyzji podatkowej w terminie do 6 miesięcy.

– Fiche – kopia belgijskiej karty podatkowej lub zastawienie płacowe Individuale Rekening – karty podatkowe od wszystkich pracodawców oraz innych instytucji belgijskich (wakacyjne, bezrobotne).

– Zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego o dochodach lub ich braku z podziałem na: dochody uzyskane w Polsce i dochody z zagranicy lub zaświadczenie/kraj UE/EOG (jeśli w tym druku będzie podział dochodów na poszczególne kraje), w przypadku małżeństw należy również wykazać dochód małżonka.

– Potwierdzenie rachunku bankowego – numer rachunku polskiego lub belgijskiego, którego właścicielem jest podatnik lub współmałżonek.

Osoby pracujące w Belgii powinny rozliczyć się ze swoich dochodów i złożyć zeznanie roczne przed belgijskim Urzędem Skarbowym. Osoby, które choć raz złożą zeznanie roczne w Belgii, otrzymają w kolejnych latach (z belgijskiego US) wezwanie lub dokumenty do rozliczenia podatku. Dokumenty zostaną wysłane na adres domowy lub ten podany w rejestrze urzędu. Rozliczając się z dochodów belgijskich należy ujawnić wszystkie dochody (ze wszystkich krajów). Nie oznacza to, że trzeba zapłacić podwójny podatek. W Belgii jest konieczność wykazania w zeznaniu rocznym wszystkich swoich dochodów. Jeśli podatnik pozostaje w związku małżeńskim musi także wykazać dochody współmałżonka.

Zeznanie podatkowe w Belgii za rok 2019 można złożyć w wersji papierowej wypełniając otrzymany z Urzędu Skarbowego imienny formularz lub elektronicznie. Rozliczenie elektroniczne dotyczy podatników, którzy mają belgijską elektroniczną kartę pobytu lub identyfikacyjną oraz kod PIN lub otrzymają kody dostępu, tzw. tokeny.

Podatnik, który nie złoży zeznania w terminie, może zapłacić karę w postaci podwyższenia podatku lub karę administracyjną. Urząd Skarbowy w Belgii może przedłużyć termin rozliczenia po wystosowaniu prośby przez podatnika przed ostatecznym terminem rozliczenia. Zeznanie podatkowe za rok 2019 w wersji papierowej  należy złożyć do 3 grudnia 2020.

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.