Zwrot Podatku Austria Rozliczenie

Czy wiesz, że w Austrii funkcjonuje wiele ciekawych ulg podatkowych? Należą do nich między innymi Pendlerpauschale – dla osób dojeżdżających czy Mehrkindzuschlag.

Transparentne zasady bez ukrytych opłat

Jesteśmy zaledwie jedną z kilkudziesięciu – o ile nie kilkuset – firm, które mogą Ci zaoferować szybki zwrot podatku z Austrii. Nie oznacza to jednak, że inne firmy są równie skuteczne co my. Ponadto lepiej zaufać firmie sprawdzonej przez tysiące Polaków. Dodatkowym atutem jest mnogość oddziałów. KDF-PODATKI posiada ponad trzydzieści oddziałów w całej Polsce. W każdym z nich znajdziesz eksperta w branży podatków danego kraju. Specjalizujemy się nie tylko w zwrocie podatku z Austrii ale także innych krajów.

Bez wychodzenia z domu

Jeśli jednak nie masz ochoty czy czasu na udanie się do najbliższego oddziału – wtedy wypełnij formularz. Szybko, łatwo i wygodnie, a co najważniejsze: bez zobowiązań. Wystarczy, że podasz podstawowe informacje. Nie oznacza to jednak, że musisz skorzystać z naszych usług. Gdy otrzymamy Twoje zgłoszenie, dokonamy wstępnej analizy i zaproponujemy Ci nasze usługi. Jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać, zajmiemy się odzyskaniem należnych Ci pieniędzy. Wszystko na łatwych i prostych zasadach.

O zwrot podatku z Austrii można starać się 5 lat wstecz.

Do rozliczenia niezbędne są następujące dokumenty:

  • austriackie zaświadczenie podatkowe – tzw. Lohnzettel
  • zaświadczenie kraje UE/EOG (EWR), które wydaje odpowiedni dla miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy

Czas oczekiwania na decyzję podatkową wynosi około od 4 do 12 tygodni. Nadpłacony podatek zostaje przelany przez Austriacki Urząd Skarbowy na konto wskazane przez Klienta, w wyjątkowych przypadkach wysyłane są czeki, które można zrealizować w polskich bankach.

  • Arbeitsmittel – zwrot kosztów poniesionych na potrzębę narzędzi nizbędnych do wykonywania pracy
  • Pendlerpauschale – koszty ryczałtowe dla osób, które dojeżdżają do pracy (odległość od miejsca zamieszkania w Austrii do miejsca pracy musi przekraczać 20 km)
  • Kinderabsetzbetrag – otrzymywanzy razem z zasiłkiem

Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwe ulgi, skontaktuj się z nami.

Pliki do pobrania

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.