Zwrot Podatku z Norwegii – Zmiany w 2018 roku

Kiedy Wypłacają Zwrot Podatku w Norwegii KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Zwrot Podatku z Zagranicy Norwegia

W budżecie Norwegii na rok 2018 dokonano szeregu zmian w podatkach, które w dotyczą również osób pracujących poza miejscem zamieszkania, w tym Polaków.
Od stycznia 2018 zmianie uległa stawka podatku dla firm i osób fizycznych, została ona zmniejszona z 24% na 23%. Zwrot Podatku z Norwegii.

Rozliczenie z Norweskim Urzędem Skarbowym KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Minstefradrag

Zmianie uległa również kwota odpisu standardowego, czyli minstefradrag, należącemu się każdemu podatnikowi norweskiemu, która obecnie wynosi 97 610 NOK. Zmniejszyła się również kwota graniczna – personfradrag. Dla klasy 1. kwota graniczna wynosi 54 750 NOK.

Norwegia Praca dla Par Rozliczenie Podatkowe KDF Podatki Gorzów Wlkp.

W 2018 zwiększył się limit kosztów własnych

jakie trzeba wydać na dojazdy do pracy lub kraju rodzinnego. W 2017 wynosił on 22 000 NOK, w 2018 już 22 350 NOK.

Kalkulator Wynagrodzeń Norwegia KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Druga klasa podatkowa

Niekorzystną zmianą w 2018 jest likwidacja drugiej klasy podatkowej. Po raz ostatni można starać się o to rozliczenie w 2017 roku. Druga klasa podatkowa, tzw. rozliczenie partnerskie, należy się osobom żyjącym w związku małżeńskim, zameldowanym pod tym samym adresem. Małżeństwo musi trwać nie krócej niż od października roku poprzedzającego rok rozliczenia. Dodatkowym kryterium jest brak dochodu małżonka w danym roku rozliczeniowym lub osiągnięcie przez niego dochodu niższego w 2017 – 46 640 NOK brutto, czyli około 21 296 PLN brutto.

Praca w Norwegii Rozliczenie Podatku KDF Podatki Gorzów Wlkp

Ograniczenie Odpisu w Statusie Pendler

Jedną z najważniejszych zmian jest również ograniczenie odpisu w statusie pendler – dot. odpisów za zakwaterowanie i wyżywienie. Jeśli podatnik będzie pracował dla tego samego pracodawcy i mieszkał w tej samej gminie przez okres dłuższy niż dwa lata, nie będzie już traktowany jako pendler z prawem do zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Jeśli natomiast zmieni pracę i przeprowadzi się do innej gminy, dwuletni okres z prawem do odpisów będzie się liczył od nowa.

Co Mozna odliczyć od Podatku w Norwegii KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Koszty Poniesione na wyżywienie

Kolejna niekorzystna zmiana w 2018 roku dotyczy ograniczenia możliwości odpisu kosztów poniesionych na wyżywienie. Prawo do tej ulgi będą mieli tylko pracownicy mieszkający w miejscach bez możliwości gotowania, np. w barakach, pensjonatach lub hotelach. Natomiast osoby wynajmujące domy lub mieszkania z dostępem do kuchni takiego odpisu już nie otrzymają.

Zwrot Podatku Norwegia Jak Sprawdzić Kiedy otrzymam Zwrt Podatku KDF Gorzów Wlkp

Jednocześnie informujemy, iż w 2017 roku rozliczenia podatkowe w Norwegii będą dokonywane na podstawie dotychczasowych przepisów. W statusie pendler nadal można będzie dokonać odliczenia na wyżywienie w trakcie pobytu w kawalerce, baraku z możliwością gotowania według stawki 205 NOK za dzień, natomiast za pobyt w hotelu, pensjonacie bez możliwości gotowania według stawki 315 NOK za dzień. Nadal można dokonać rozliczenia wnioskując o 2 klasę podatkową. Koszty podróży w 2017 roku będzie można odliczyć powyżej kwoty 22 000 NOK do granicy 75 000 NOK.

Sukces Odzyskać Podatek z Norwegii KDF Podatki Gorzów Wlkp.

Rozliczenie Podatku z Norwegii w Polsce KDF Podatki Gorzów Wlkp.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.