INFORMACJA O NORWESKIM SYSTEMIE PODATKOWYM przedstawia KDF-Podatki/zwrot podatku

Polacy pracujący w Norwegii muszą rozliczyć podatek w okresie od stycznia do kwietnia roku podatkowego. Konkretna data zależy od indywidualnych okoliczności.

Czas oczekiwania na rozliczenie podatku zależy od wielu czynników, w tym od tego, czy podatnik ma własną działalność gospodarczą czy jest zatrudniony na etacie, od obciążających go innych obowiązków podatkowych, a także od ogólnego obciążenia systemu podatkowego. Zazwyczaj proces ten trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Aby rozliczyć podatek za pracę w Norwegii, Polacy powinni przygotować następujące dokumenty:

  • L-ønnslipp (potwierdzenia wypłaty wynagrodzenia) – oryginalne lub elektroniczne wyciągi z pensji, na których znajdują się informacje o wynagrodzeniu brutto, odliczeniach podatkowych i składkach ubezpieczeniowych.
  • Skattekort (karta podatkowa) – dokument wydawany przez norweską administrację podatkową, zawierający informacje o przewidywanym dochodzie podlegającym opodatkowaniu w danym roku podatkowym.
  • Faktury VAT – jeśli podatnik jest zarejestrowany dla celów podatku VAT, powinien dostarczyć kopie faktur VAT związanych z działalnością gospodarczą.
  • Dokumenty potwierdzające koszty uzyskania przychodu – na podstawie tych dokumentów możliwe jest odliczenie niektórych kosztów, takich jak podróże do miejsca pracy, koszty utrzymania samochodu itp.
  • Informacje o innych dochodach – jeśli podatnik ma inne źródła dochodu, takie jak nieruchomości, udziały w spółkach itp., powinien dostarczyć dokumenty potwierdzające te dochody.

Warto pamiętać, że proces rozliczenia podatku w Norwegii może być skomplikowany, a norweskie przepisy podatkowe się zmieniają. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą lub biurem rachunkowym specjalizującym się w podatkach norweskich, aby upewnić się, że wszystkie dokumenty zostaną dostarczone i rozliczenie zostanie wykonane poprawnie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług KDF-PODATKI Sp. z o.o.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.