Zwrot Podatku z Niemiec – Jak Go Odzyskać?

Zwrot podatku z Niemiec stał się w ostatnich latach bardzo popularnym terminem. Wszystko jest związane z tym, że Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Wykonując rozliczenie podatkowe z Niemczech musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Jedną z najważniejszych jest oczywiście legalne zatrudnienie na terenie Niemiec. Jest to podstawa do wykonania jakiegokolwiek rozliczenia. Drugą rzeczą jest dokument o nazwie Lohnsteurbescheinigung – jest to zaświadczenie o zarobkach jakie osiągnęliśmy w danym roku. Jeśli jednak nie posiadasz potrzebnych dokumentów my pomożemy Ci je zdobyć. W dalszej części artykułu opiszemy jakie są podatki w Niemczech oraz kiedy możemy starać się o zwrot podatku.

Rozliczenie podatkowe z Niemiec a wysokość zwrotu

Wysokość zwrotu podatku jest uzależniona od wielu czynników. Są jednak przypadki gdy możemy odzyskać całość zapłaconego przez nas podatku! Dzieje się tak wtedy gdy nasze dochody nie przekroczą kwoty 8632 Euro – czyli kwoty wolnej od podatku. Powyżej tej kwoty wysokość naszego zwrotu zależy od wielu czynników, od tego czy pobieramy zasiłek rodzinny Kindergeld lub odliczamy koszty dojazdów do pracy. Jeśli zastanawiasz się nad tym jaką kwotę podatku możesz otrzymać skontaktuj się z nami a nasz ekspert poda Ci przybliżoną kwotę zwrotu całkowicie za darmo.

Zwrot podatku z Niemiec – progi podatkowe

Pierwszy próg to oczywiście kwota wolna od podatku, o której wspomnieliśmy powyżej. Kolejnym próg czyli 14% jesteśmy zobowiązani odprowadzić w przypadku gdy nasz dochód wyniesie od 8,355 Euro do 52,881 Euro. Następny próg jest znacznie wyższy – wynosi on aż 42%. Taka stawka podatku obowiązuje nas wtedy gdy nasze dochody wynoszą od 52,882 Euro do 250,730 Euro. Ostatni próg to 45%, który obowiązuje od 250,731 Euro w górę. Zwrot podatku z Niemiec może okazać się naprawdę wysoki w przypadku regularnego odprowadzania składek.

Podatki w Niemczech – co możemy odliczyć?

Bardzo częstym odliczanym kosztem uzyskania przychodów są dojazdy do pracy (0,30 Euro za każdy kilometr). Pracownik może również postarać się o zwrot z tytułu kształcenia i dokształcania w przypadku gdy nauka odpowiada charakterowi pracy jaką wykonujemy. Gdy pracownik utrzymuje dwa gospodarstwa domowe w Polsce i Niemczech może odliczyć koszty związane z ich utrzymaniem jak i podróżami do domu. Niemiecki rząd oferuje duże ulgi podatkowe jak i świadczenia socjalne dla osób legalnie pracujących. Jeśli jesteś nimi zainteresowany wystarczy, że skontaktujesz się z nami a nasi eksperci doradzą Ci we wszelkich kwestiach.

UDOSTĘPNIJ

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.