Świadczenia urlopowe w Austrii

BUAK Bauarbeiter-Urlaubs und Abfertigungskasse Pracując na terenie Austrii w branży budowlanej można wystąpić o należne świadczenia urlopowe.Urlop za 52 tygodniowe okresy zatrudnienia wynosi 25 lub 30 dni roboczych. Wraz z nowym rokiem nabywa się nowe prawa urlopowe. Urlop przepada po 31 marca trzeciego w kolejności roku, licząc od roku kalendarzowego, w którym nabywa się prawo.

Do jakich świadczeń urlopowych i kiedy nabywamy prawo?

Ekwiwalent za urlop

Ustawa o prawie urlopowym pracowników budowlanych określa wymiar urlopu oraz zakłada wykorzystywanie przez pracowników należnego im urlopu. Za niewykorzystane świadczenie urlopowe można ubiegać się o ekwiwalent za urlop. Pracownik pracując nabiera tygodniowe okresy uprawniające go do świadczeń urlopowych.
Ekwiwalent może być wypłacany automatycznie jeżeli stosunek pracy miałby być przerwany na co najmniej 5 miesięcy, albo występuje po niego pracownik samodzielnie. Jeżeli jest podjęta w tym okresie ponownie praca to świadczenia przechodzą do nowego pracodawcy a ich wykorzystanie powinno być z nim ustalone.

Rekompensata za urlop (Abfindung)

Rekompensata za urlop następuje po odejściu z branży budowlanej po 6 miesiącach, lub od razu po przejściu na emeryturę lub zgon pracownika.

Dostałeś korespondencję z BUAK Bauarbeiter-Urlaubs und Abfertigungskasse, albo chcesz się ubiegać o świadczenie urlopowe – zgłoś się do nas!

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.