Świadczenia urlopowe w Austrii

Urlop w Austrii - zasady wypłat dla budowlańców. Pracując na terenie Austrii w branży budowlanej można wystąpić o należne świadczenia urlopowe. Urlop za 52 tygodniowe okresy zatrudnienia wynosi 25 lub 30 dni roboczych. Wraz z nowym rokiem nabywa się nowe prawa urlopowe. Urlop przepada po 31 marca trzeciego w kolejności roku, licząc od roku kalendarzowego, w którym nabywa się prawo.

Do jakich świadczeń urlopowych i kiedy nabywamy prawo?

Ekwiwalent za urlop

Ustawa o prawie urlopowym, pracowników budowlanych określa wymiar urlopu oraz zakłada wykorzystywanie przez pracowników należnego im urlopu. Za niewykorzystane świadczenie urlopowe można ubiegać się o ekwiwalent za urlop. Pracownik, pracując nabiera tygodniowe okresy uprawniające go do świadczeń urlopowych.
Ekwiwalent może być wypłacany automatycznie, jeżeli stosunek pracy miałby być przerwany na co najmniej 5 miesięcy, albo występuje po niego pracownik samodzielnie. Jeżeli jest podjęta w tym okresie ponownie praca to świadczenia przechodzą do nowego pracodawcy a ich wykorzystanie powinno być z nim ustalone.

Rekompensata za urlop (Abfindung)

Rekompensata za urlop następuje po odejściu z branży budowlanej po 6 miesiącach lub od razu po przejściu na emeryturę, lub zgon pracownika.

Dostałeś korespondencję z BUAK Bauarbeiter-Urlaubs und Abfertigungskasse albo chcesz się ubiegać o świadczenie urlopowe – zgłoś się do nas!

UDOSTĘPNIJ

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.