Rozliczenie podatku z Niemiec – Deklaracje za 2021 rok

Nim zaczniemy omawianie zagadnień związanych z terminem rozliczenia, warto wspomnieć, że nie każdy podatnik musi się do nich stosować. Osoby zatrudnione na I klasie podatkowej lub rozliczenie partnerskie IV i VI klas podatkowych. W takim przypadku 31 lipca ich nie obowiązuje, ponieważ pracodawca pobrał odpowiednio wysoką zaliczkę na podatek dochodowy. Wówczas złożenie deklaracji podatkowej wynosi 4 lata.

Lipiec dla wielu jest miesiącem wypoczynkowym, jednak w Niemczech to czas składania deklaracji podatkowych za rok 2021 do urzędu. Warto o tym pamiętać i wywiązać się z zobowiązania w terminie, ponieważ brak złożenia deklaracji do końca lipca może wiązać się z niepotrzebnymi problemami i karami finansowymi z Finanzamt.

Zeznanie podatkowe można złożyć w formie elektronicznej lub papierowej chodź pierwsza opcja, jest zdecydowanie bardziej bezpieczna i usprawniona, co za tym idzie zeznania elektroniczne są szybciej opracowywane.
Zachęcamy do korzystania z usług profesjonalnych doradców podatkowym, jest to bezpieczniejsze i wszystkie dokumenty są weryfikowane. Należy również pamiętać, że dzięki temu jesteś reprezentowany przez doradcę przed zagranicznym urzędem. Oprócz tego mamy możliwość wydłużenia terminu składania deklaracji do Finanzamt do lutego 2023.

Masz pytania odnośnie do zwrotu podatku z zagranicy? Skontaktuj się z nami, objaśnimy krok po kroku cały proces rozliczenia podatkowego!

Pracowałeś za Granicą?

Nie zapomnij o możliwości otrzymania zwrotu podatku i świadczenia rodzinnego.

Chcesz Zwrot Podatku?

Zapraszamy do kontaktu z Naszą firmą, a udzielimy szczegóły dotyczące zwrotu podatku.

Logo KDF-Podatki

Adres

ul. Łokietka 37,
66-400 Gorzów Wlkp.

media społecznościowe

Copyright © 2021 KDF-Podatki.pl All Rights Reserved.

Tworzenie Stron ROAN24.

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.