Jaki jest okres oczekiwania na opracowanie rozliczenia podatkowego przez niemiecki fiskus?

Niemiecki fiskus - czas oczekiwania na zwrot podatku

Składając deklarację do niemieckiego urzędu podatkowego warto jest poznać jaki jest przybliżony czas oczekiwania na zwrot.

Często dzwoniąc do urzędu możemy usłyszeć, że okres oczekiwania na opracowanie zwrotu podatku z Niemiec wynosi w poszczególnych urzędach od 5 tygodni do 6 miesięcy a w przypadkach wymagających weryfikacji – nawet dłużej.

Od czego to zależy?

Na szybkość opracowania deklaracji ma wpływ wiele czynników od takich jak: wpływ dokumentu do niemieckiego Urzędu Skarbowego, kolejność, przez właściwe skompletowanie, gotowość urzędu do przerabiania dokumentów czyli między innymi aktualizacja oprogramowania na którym pracują urzędnicy, po literę naszego nazwiska. Warto pamiętać, że urzędnicy opracowują deklaracje w kolejności ich wpływów do urzędu. W okresach większej fali rozliczeń, która przypada na kwiecień – maj – czerwiec – lipiec okres ten wydłuża się nawet dwukrotnie, gdyż liczba wpływających deklaracji przekracza możliwości zatrudnionych urzędników skarbowych.

Kierując się szybkością wydanej decyzji najlepszym okresem na składanie deklaracji jest jesień.

Zdarzyć się może także że mino braku kolejki w urzędzie nasza deklaracja „utknie” ze względu na braki w dokumentacji, wątpliwości urzędników, lub też brakujące zeznania elektronice pracodawców. W takich przypadkach urząd wysyła zapytania i prośby o uzupełnienia w złożonych dokumentach. Im szybciej braki zostaną uzupełnione tym szybciej możemy spodziewać się oczekiwanego zwrotu.

Bardzo ważnym czynnikiem jest także miejsce do którego została nasza deklaracja przesłana i sposób jego funkcjonowania. Wielkość miasta i ilość przypisanych do niego podatników decyduje w znacznym stopniu o okresie oczekiwania. Nazwiska na K, M, S, W dominują w niemieckich aktach więc osoby , których nazwiska zaczynają się na tę literę mogą dłużej czekać na decyzję. W każdym przypadku zalecana jest jednak cierpliwość.

Pracowałeś za Granicą?

Nie zapomnij o możliwości otrzymania zwrotu podatku i świadczenia rodzinnego.

Chcesz Zwrot Podatku?

Zapraszamy do kontaktu z Naszą firmą, a udzielimy szczegóły dotyczące zwrotu podatku.

Logo KDF-Podatki

Adres

ul. Łokietka 37,
66-400 Gorzów Wlkp.

media społecznościowe

Copyright © 2021 KDF-Podatki.pl All Rights Reserved.

Tworzenie Stron ROAN24.

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.