Toeslagen w Holandii

Trochę informacji

Zmiana ustawy dotyczącej ubezpieczeń zdrowotnych, która weszła w życie 01-02-2006, wymusza na każdej osobie pracującej w Holandii, wykupienie obowiązkowego pakietu ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupuje go zazwyczaj pracodawca i

obejmuje on naprawdę podstawowe usługi medyczne. Kosztuje to nawet do € 150 / miesiąc. Zajrzyj także tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Jednak aby jakoś załagodzić, chociaż część ponoszonych kosztów z tego tytułu, można zabiegać o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego. Często jedn on mylony z tym, który można było uzyskać do 2006 roku. Trzeba jednak pamiętać, że właśnie w 2006 roku, zaszłą duża zmiana.
Toeslagen: dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego – Zorgtoeslag i dodatek na dzieci – Kindgebonden budget.

Zorgtoeslag i Kindgebonden budget – czas do września

Informujemy, iż z dniem 01-09-2015 mija termin na składanie wniosków za rok 2014. Po tym czasie można ubiegać się o dodatki za rok 2015.

Jakie zmiany ?

Za rok 2015, maksymalna kwota dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii wynosi: 78 EURO / miesiąc, w przypadku osób niebędących w związku małżeńskim lub w przypadku małżonków i zarejestrowanych partnerów podatkowych – 149 EURO / miesiąc. Zmieni się również maksymalny próg dochodów po przekroczeniu, którego nie przysługuje prawo do danego dofinansowania. Osoby samotne, nieposiadające toeslagpartnera nie otrzymają Zorgtoeslag w roku 2015, jeżeli przekroczą € 26.316. Małżeństwa, osoby posiadające toeslagpartnera nie otrzymają Zorgtoeslag w roku 2015, jeżeli przekroczą € 32.655.

Dokumenty

Warto także wspomnieć o dokumentach, bez których nie jest możliwe dofinansowanie. Zalicza się do nich:

  • holenderski numer podatkowy (SoFi?BSN)
  • numer konta bankowego
  • kopia polisy – potwierdza zawarcie umowy dotyczącej ubezpieczenia zdrowotnego
  • 3 kopie ostatnich odcinków z wypłaty
  • dokumenty, które potwierdzą kwotę uzyskiwanych dochodów

Sprawdź także

Pragniesz szybko i sprawnie odzyskać podatek z Holandii? Zatem nie pozostaję Ci nic innego jak wypełnić formularz, który jest nawet na Stronie Głównej. Następnie należy się spodziewać telefonu od nas. Nasz ekspert ustali z Tobą szczegóły. Po uzupełnieniu dokumentacji odzyskamy Twoje pieniądze, które otrzymasz bezpośrednio z urzędu skarbowego. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już teraz.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.