Toeslagen w Holandii

Trochę informacji

Toeslagen w Holandii

Zmiana ustawy dotyczącej ubezpieczeń zdrowotnych, która weszła w życie 01-02-2006, wymusza na każdej osobie pracującej w Holandii, wykupienie obowiązkowego pakietu ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupuje go zazwyczaj pracodawca i

obejmuje on na prawdę podstawowe usługi medyczne. Kosztuje to nawet do € 150 / miesiąc. Zajrzyj także tutaj aby dowiedzieć się więcej.

Jednak aby jakoś załagodzić chociaż część ponoszonych kosztów z tego tytułu, można zabiegać o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego. Często jedn on mylony z tym, który można było uzyskać do 2006 roku. Trzeba jednak pamiętać, że właśnie w 2006 roku, zaszłą duża zmiana.
Toeslagen: dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego – Zorgtoeslag i dodatek na dzieci – Kindgebonden budget.

Zorgtoeslag i Kindgebonden budget – czas do września

Informujemy, iż z dniem 01-09-2015 mija termin na składanie wniosków za rok 2014. Po tym czasie można ubiegać się o dodatki za rok 2015.

Jakie zmiany ?

Za rok 2015, maksymalna kwota dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii wynosi: 78 EURO / miesiąc, w przypadku osób nie będących w związku małżeńskim lub w przypadku małżonków i zarejestrowanych partnerów podatkowych – 149 EURO / miesiąc. Zmieni się również maksymalny próg dochodów po przekroczeniu, którego nie przysługuje prawo do danego dofinansowania. Osoby samotne, nie posiadające toeslagpartnera nie otrzymają Zorgtoeslag w roku 2015 jeżeli przekroczą € 26.316. Małżeństwa, osoby posiadające toeslagpartnera nie otrzymają Zorgtoeslag w roku 2015 jeżeli przekroczą € 32.655.

Dokumenty

Warto także wspomnieć o dokumentach, bez których nie jest możliwe dofinansowanie. Zalicza się do nich:

  • holenderski numer podatkowy (SoFi?BSN)
  • numer konta bankowego
  • kopia polisy – potwierdza zawarcie umowy dotyczącej ubezpieczenia zdrowotnego
  • 3 kopie ostatnich odcinków z wypłaty
  • dokumenty, które potwierdzą kwotę uzyskiwanych dochodów

Sprawdź także

Pragniesz szybko i sprawnie odzyskać podatek z Holandii? Zatem nie pozostaję Ci nic innego jak wypełnić formularz, który jest nawet na Stronie Glównej. Następnie należy się spodziewać telefonu od nas. Nasz ekspert ustali z Tobą szczegóły. Po uzupełnieniu dokumentacji, odzyskamy Twoje pieniądze, które otrzymasz bezpośrednio z urzędu skarbowego. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już teraz.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.