Jaaropgaaf kluczowy dokument podatkowy w Holandii

Jaaropgaaf to dokument podatkowy w holenderskim systemie, który zawiera kluczowe informacje dla pracowników zarabiających w tym kraju. Jest to roczne podsumowanie o wysokości uzyskanych dochodach, odprowadzonych zaliczkach na podatek, składkach na ubezpieczenie potrącone z wynagrodzenia pracownika. Znaczenie jego jest bardzo istotne, przy sporządzaniu rocznego rozliczenia podatkowego. To na podstawie tego dokumentu, można wstępnie oszacować jaka wysokość zwrotu podatku z Holandii się należy. 

Dlaczego Jaaropgaaf jest taki ważny ?

Musisz pamiętać, aby dokonać prawidłowego rozliczenia podatkowego, bez znaczenia przy będziesz ubiegać się o zwrot podatku z Holandii, czy będziesz rozliczał PIT-36/ZG Jaaropgaaf to skarbnica informacji dotyczących Twoich zarobków w Holandii. Każdy Twój pracodawca zobowiązany jest do wystawienia Jaaropgaaf po zakończeniu zatrudnienia, nie później jak do końca marca po zakończeniu roku w którym byłeś zatrudniony.  Jeżeli zagubiłeś holenderską kartę podatkową, powinieneś zwrócić się do swojego pracodawcy o wystawienie duplikatu. 

Jakie informacje zawieraja Jaaropgaaf ?

Tak jak już wspomniano powyżej Jaaropgaaf zawiera:

Loon
(loon voor loonbelasting/premie VV,  fiscaall loon)
Wynagrodzenie brutto
Ingehouden Loonbelasting/Premie VolksverzekeringenZaliczka pobierana na rzecz podatku dochodowego i ubezpieczenia społecznego
ArbeidskortingUlga podatkowa dla pracujących
LoonheffingskortingOgólna ulga podatkowa
Premie ziekenfonds (ingenhouden bijdrage zorgverzerkeringswet)Składka na ubezpieczenie zdrowotne
Loon ZorgverzekeringswetPodstawa naliczenia ubezpieczenia zdrowotnego

Pomoc w rozliczeniu Jaaropgaaf

Potrzebujesz rozliczyć się z Jaaropgaff ? Skontaktuj się z naszym biurem. Nasi konsultanci dostępni są w 36 biurach na terenie całej Polski.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.