Rozliczenie podatkowe Holandia

Rozliczenie Podatkowe Holandia O zwrot podatku z Holandii można ubiegać się 5 lat wstecz, czyli aktualnie za lata 2014, 2013, 2012, 2011 i 2010. Termin ubiegania się o zwrot podatku za rok 2010 upływa z dniem 31-12-2015.

Podstawą do wystąpienia o zwrot podatku z Holandii jest holenderska karta podatkowa o nazwie Jaaropgave (będące odpowiednikiem polskiego PIT-11), którą to każdy holenderski pracodawca po zakończeniu roku podatkowego zobowiązany jest wydać pracownikowi. Jeśli w danym roku pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, musisz ubiegać się o kartę podatkową od każdego z nich.

W przypadku braku odpowiednich dokumentów możemy zwrócić się do pracodawców o wydanie ich duplikatów w Waszym imieniu.

Wysokość zwrotu podatku z Holandii uzależniona jest od kwoty odprowadzonych zaliczek podatkowych, przychodu, jaki pracownik uzyskał w danym roku podatkowym oraz ulg podatkowych, z jakich skorzysta przy wypełnianiu zeznania podatkowego.

W przypadku uzyskania przez Ciebie wyższego przychodu w Holandii i braku możliwości odzyskania całości zaliczki podatkowej odprowadzonej do holenderskiego urzędu skarbowego (Belastingdienst) istnieje możliwość wspólnego rozliczenia ze współmałżonkiem lub partnerem podatkowym. Dzięki temu możesz zyskać do kilku tysięcy złotych więcej ze zwrotu podatku!

UDOSTĘPNIJ

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.