Rozliczenie nadpłaty podatku z Niderlandów za rok 2022

Informujemy, iż 1 marca 2023 został udostępniony druk zaświadczenia o dochodach dla Niderlandzkiego urzędu skarbowego za rok 2022, co oznacza, iż można dokonywać rozliczeń podatkowych za rok 2022. Zapraszamy do naszych biur !

Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat zaświadczenia:

Od 2015 roku Belastigndienst wprowadził obowiązek dokumentowania dochodów na specjalnym druku zaświadczenia o dochodach. Zaświadczenie o wysokości uzyskiwanego dochodu (formularz UE/WE), to dokument wypełniany przez polski urząd skarbowy. 

O zaświadczenie o dochodach zobligowani są wystąpić podatnicy niezameldowani, ale pracujący cały rok w Niderlandach, podatnicy meldujący/wymeldowujący się w danym roku podatkowym w Niderlandach oraz podatnicy, których dochody z Holandii przekroczyły 90% osiągniętych dochodów w całym roku podatkowym.

Charakterystyczne dla tego dokumentu są odpowiednie dla każdego roku podatkowego kody kreskowe, które w systemie urzędowym są skanowane automatycznie. Jeśli okażą się nieczytelne lub błędne, urząd je odrzuca prosząc pisemnie podatnika o dosłanie nowego,  poprawnego druku, co skutkuje wydłużeniem procesu odzyskania zwrotu podatku. 

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.