Era niebieskich kopert z Belastingdienst dobiega końca

Belastingdienst - niebieska koperta Przez wiele lat holenderski urząd skarbowy informował podatników poprzez wysyłanie listów w słynnych niebieskich kopertach między innymi o podatku, który trzeba zapłacić. Nadchodzą zmiany dzięki którym „słynna niebieska koperta”, strasząca swoim wyglądem wielu z nas, zniknie niedługo z naszych skrzynek pocztowych.

W związku z oszczędnościami planowanymi przez Rząd Holandii na przyszłe lata (w zeszłym roku wysłanie 150 milionów listów kosztowało ich 60 milionów euro), w ciągu 2 lat holenderski urząd skarbowy ma w planach całkowite wycofanie tradycyjnej poczty. Wszelkie powiadomienia będą przekazywane drogą elektroniczną.

Wszelkie wiadomości będą umieszczane na rządowej stronie Mijn Overheid, na którą po zalogowaniu się za pomocą swojego kodu Digi D, każdy mieszkaniec Holandii będzie mógł sprawdzać swoje aktualne urzędowe powiadomienia.
Ponieważ kod Digi D dostępny dla tylko dla osób zameldowanych na holenderskim adresie, osoby niezameldowane na holenderskim adresie nie będą mogły jeszcze korzystać z tej możliwości. Na ich polskie adresy nadal będą przychodziły i wciąż straszyły swoim wyglądem słynne niebieskie koperty.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.