Udzielimy Ci bezpłatnej informacji:
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Pracowałeś w Holandii? Zadzwoń! 95 728 77 77 lub napisz do nas holandia@kdf-podatki.pl Kompleksowa Obsługa – Skutecznie odzyskaj podatek.

Odzyskaj z nami swoje pieniądze

Mnóstwo Polaków pracuje na stałe w Holandii. Warto jednak pamiętać o zwrocie nadpłaconego podatku oraz zasiłkach socjalnych. Z kolei kalkulacja możliwego zwrotu jest u nas bezpłatna.

Informacje ogólne

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, także podatki w Holandii rządzą się swoimi prawami. Co roku Polacy podejmujący pracę w Holandii, intensywnie szukają firm, które są w stanie zapewnić ekstra zwrot podatku z Holandii. Owszem takie firmą są, jedną z nich jesteśmy my, czyli KDF-PODATKI. Nie mniej jednak aby uzyskać dobry zwrot oraz załapać się jeszcze na ulgi podatkowe, trzeba spełniać pewne kryteria. Jednym z podstawowych warunków jest oczywiście legalna praca w Holandii, oraz posiadanie odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na ich temat znajdują się w dalszej części strony. Dowiesz się także dlaczego szybki zwrot podatku Holandia jest tak łatwo dostępny, za naszym pośrednictwem. Chcemy także przypomnieć, że zwrot podatku jest możliwy maksymalnie do 5 lat wstecz.

Szybko i rzetelnie, bez dodatkowych kosztów?

Z KDF-PODATKI jest jak najbardziej możliwe! Niem musisz wpisywać w wyszukiwarkę zwrot podatku Holandia i szukać odpowiedniej dla Ciebie firmy, trwonić cenny czas. Jedyne co musisz zrobić to usiąść wygodnie i wypełnić formularz kontaktowy (prawy-górny róg strony). To nie tylko szybki sposób na rozliczenie podatku z Holandii w Polsce, lecz także na bezpłatne doradztwo i rzetelną kalkulację wstępną. Warto zaufać doświadczonej firmie, która ma klarowne zasady, bez ukrytych kosztów.

Ulgi podatkowe

 • Ulga rozłąkowa – to jedna z ulg, na jaką możesz liczyć, przeprowadzając zwrot podatku Holandia za naszym pośrednictwem. Nadpłacony podatek jest rozdzielany między osobą pracującą w Holandii a partnera / współmałżonka, który znajduje się na terenie Polski. Aby ubiegać się o tę ulgę trzeba posiadać minimalnie półroczny wspólny meldunek w Polsce. Każdy z nich musi także posiadać numer BSN. Nie są to więc trudne warunki do spełnienia. Co więcej, ulga podatkowa jest bardzo korzystna w sytuacji, gdy dochód z tytułu pracy w Holandii wynosi powyżej 10 000 € / rok. Z kolei dochód roczny osoby przebywającej w Polsce powinien wynosić ponad 6 000 €.
 • Wspólne rozliczenie współmałżonków – to kolejna ulga, którą można zgarnąć przy okazji zwrotu podatku. Aby zakwalifikować się na tę ulgę, małżeństwo musi trwać co najmniej 6 miesięcy a mąż z żoną podejmują pracę w Holandii dokładnie w tym samym roku podatkowym.

Za pośrednictwem naszej firmy możliwe jest także uzyskanie dodatku do składek ubezpieczenia zdrowotnego, tzw. Zorgtoeslag i dodatku na dzieci, tzw. Kindertoeslag/Kindgebonden budget. Nasze usługi są kompleksowe, wiemy co to skuteczny zwrot podatku z Holandii.

Termin składania deklaracji podatkowej

Z nadpłat podatku dochodowego za pracę w Holandii można się rozliczyć maksymalnie do 5 lat wstecz, tak więc, na przykład, w roku podatkowym 2015 rozliczamy się za 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. W odróżnieniu od lat poprzednich osoby pracujące na terenie Holandii będą mogły złożyć swoje zeznania podatkowe do do holenderskiego urzędu podatkowego do dnia 1 maja 2015 roku, a nie jak to było dotychczasowo do 1 kwietnia, możliwe że będzie również tak w roku 2016, dlatego o tym wspominamy.

Czas oczekiwania na pieniadze

W większości wypadków na zwrot podatku za pracę na terenie Holandii będziemy oczekiwać średnio 3 miesiące. Okres 12 tygodni jest gwarantowany przez holenderski fiskus w momencie złożenia deklaracji podatkowej przed 1 marca bieżącego roku rozliczeniowego, czyli np. jeżeli deklarację za rok podatkowy 2008 złożymy do 1 kwietnia 2013r.

Okres ten obejmuje osoby, do których urząd holenderski przesłał wezwania do rozliczenia się.

Na wezwaniach można także odnaleźć datę 1 lipca. Dotyczy to osób, które posiadają status tzw. „podatnika zagranicznego”.

Okres oczekiwania na wstępną decyzję podatkową może zostać automatycznie przedłużony przez Belastingdienst w wypadku, gdy klient nie podał wszystkich kart podatkowych „jaaropgave” lub ulgi i odpisy dokonane na prośbę podatnika wymagają sprawdzenia.

Maksymalny czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to 3 lata liczone od momentu złożenia deklaracji podatkowej a nie jak wiele osób sądzi od momentu zakończenia roku podatkowego. Są to jednak skrajne przypadki.

Przekazanie zwrotu Klientowi

Zwrot podatku z Holandii jest przekazywany w walucie euro przez Holenderski Urząd Skarbowy Belastingdienst bezpośrednio na konto wskazane przez klienta. Opłatę za usługę należy wpłacić w ciągu siedmiu dni od daty otrzymania zwrotu na konto.

Komu się należy?

 • pracownicy polskich firm, które prowadzą działalność na terenie Holandii
 • studenci, stażyści
 • osoby zatrudnione na stałe lub tymczasowo w holenderskich firmach
 • w wyjątkowych przypadkach o zwrot podatku może się starać osoba, która posiada stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym podatniku, któremu należy się zwrot podatku
 • pracownicy sezonowi

Pliki do pobrania

  Dokumenty niezbędne do rozliczenia

  Niestety zwrot podatku z Holandii, jak już wcześniej wspominaliśmy, rządzi się swymi zasadami. Podstawowym dokumentem potrzebnym do rozliczenia jest roczne podsumowanie podatkowe „jaaropgave”. W razie braku karty podatkowej prosimy o przedłożenie ostatniego rozliczenia miesięcznego „salaris specificatie”.

  Zdarzają się w ostatnim czasie także sytuacje, w których ostatnie wypłaty oraz pieniądze wakacyjne po upadku firmy wypłaca nam UWV. Należy pamiętać, iż UWV wystawia na koniec roku także własne jaaropgave z podsumowaniem wypłaconych nam kwot. Jaaropgave z UWV także należy podać przy rozliczeniu podatkowym. W przypadku nie posiadania wymaganych dokumentów, nie ma co się martwić. Możemy je odzyskać, aby potem dokonać całego zwrotu.

  KDF-PODATKI Skuteczny Zwrot Podatku Holadnia
  Call Now Button
  MENU

  KDF-Podatki Zwrot Podatku z Zagranicy