Najbardziej popularne zasiłki w Wielkiej Brytanii

Child benefit

Tak zwany zasiłek rodzinny, jest płacony osobom odpowiedzialnym za dzieci lub za osoby młode. Jest wypłacany niezależnie czy się pracuje, czy też nie.

Child tax credit

Jest wypłacany osobom, które opiekują się dziećmi.  Zasiłek ten jest uzależniony od wysokości dochodów, jednakże jest wypłacany nawet , gdy się nie pracuje.

Employment and support allowance

Jest to zasiłek dla osób, które mają ograniczone możliwości pracy,  ze względu na problem ze zdrowiem lub niepełnosprawność. Jest on podzielony na contribution-based ESA i income-related ESA. Ten pierwszy jest uzależniony od wysokości wpłaconych składek na ubezpieczenie, natomiast drugi jest wypłacany osobom, które nie wpłaciły wystarczających składek ubezpieczeniowych, ale przeszły test kwalifikujący do uzyskania zasiłku.

Health benefits

Do tej grupy zaliczają się: darmowa opieka dentystyczne, bezpłatne recepty oraz bezpłatny test okulistyczny. Aby kwalifikować się do tej pomocy należy posiadać określony zasiłek lub mieć niski dochód.

Jobseeker’s allowance

Zasiłek dla bezrobotnych, aby go otrzymać należy przede wszystkim wykazać, iż  aktywnie poszukuje się pracy oraz  spełnić warunki do jego przyznania. Contribution-based JSA jest wypłacany przez 26 tygodni osobom, które opłaciły wystarczająca ilość składek ubezpieczenia społecznego, jest też niezależny od dochodu. Natomiast income-based JSA jest uzależniony od dochodów i jest wypłacany tak długo, jak długo spełnia się kryteria do jego przyznania.

Maternity allowance

Jest dla kobiet w ciąży lub tych, które właśnie urodziły, jednak nie kwalifikują się do przyznania statutory maternity pay (SMP), na ten zasiłek mogą kwalifikować się osoby, które np. są samozatrudnione.

Statutory maternity pay

Jest wypłacany kobietom w ciąży, lub tym które urodziły. Aby się kwalifikować na ten zasiłek trzeba być pracownikiem lub byłym pracownikiem, z nieprzerwanym zatrudnieniem (minimum 26 tygodni) i spełniać kryteria dochodowe.

Statutory sick pay

Jest to zasiłek chorobowy wypłacany pracownikom niezdolnym do pracy przez pierwsze 28 tygodni.

Working tax credit

Jest wypłacany osobom pracującym minimalną, wymaganą liczbę godzin i posiadającym niskie dochody.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.