Komu należy się zwrot podatku VAT z zagranicy?

Wiele osób jak słyszy o możliwości odzyskiwania podatku VAT z zagranicy zastanawia się jak to zrobić? Niestety dobrze tak nie ma, osoby podróżujące za granicę w celach turystycznych lub wykonywania pracy nie są uprawnione do otrzymania zwrotu podatku VAT. Uprzywilejowanie to jest zarezerwowane tylko dla firm.

Zwrot podatku VAT z zagranicy

Podstawowymi warunkami, jakie firma musi spełniać jest bycie czynnym płatnikiem VAT, nie dokonywać wyłącznie sprzedaży zwolnionej, nie prowadzić działalności na terenie kraju zwrotu, oraz dokonywać zakupów powiązanych z działalnością firmy na terenie krajów członkowskich. Natomiast  bez znaczenia jest forma opodatkowania podatkiem dochodowym.

Jeżeli spełniamy powyższe warunki, zawsze warto sprawdzić, jaka cześć poniesionych  kosztów za granicą możliwa jest do odzyskania. Ma to kluczowe znaczenie na podniesienie rentowności firmy i może sięgać nawet do wysokości 27%  wydatków.

Procedura odzyskiwania VAT z zagranicy ?

Zwrot VAT z zagranicy KDF-PODATKI

Sama procedura nie stwarza większych problemów, pod warunkiem że posiada się odpowiednią wiedzę i doświadczenie, możliwość kontaktu w wielu językach. Znajomość szczególnych warunków zwrotu podatku VAT wg kryterium, które obowiązują w kraju zwrotu, prawidłowe zweryfikowanie dokumentów księgowych, za ewidencjonowanie kosztów pod odpowiednimi kodami, daje gwarancję szybkiego i pewnego zwrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami, w 100% legalnie. Jeżeli coś będzie nie tak jak wymaga tego prawo to nie ma szans na powodzenie tej misji, a możliwe pieniądze do odzyskania przepadną bezpowrotnie. 

Jeśli płacimy VAT za granicą w kilku państwach to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy mogli odzyskać pieniądze z każdego z nich. Musimy tylko pamiętać, aby wniosek skierować oddzielnie do każdego zagranicznego organu podatkowego.  Jest sporo biurokracji przy tym i trzeba czekać do czterech miesięcy aż pieniądze wrócą do nas, ale na pewno nie warto odpuszczać, bo można wiele na tym stracić, a tego przecież nikt nie chce. Termin za zwrot podatku VAT za rok 2019 upływa 30 września 2020, po tym terminie wnioskowanie o zwrot VAT z zagranicy jest niemożliwy.

Za co można otrzymać zwrot podatku VAT ?

Zwrot VAT z zagranicy

Na pewno na pierwszym miejscu jest utrzymanie transportu. Głównie koszty związane z zakupem paliwa, opłaty drogowe, parkingi, naprawy. Jeśli podliczymy wszystkie poniesione wydatki za granicami naszego kraju i zsumujemy naliczony podatek VAT, może okazać się, że jest to niezły zastrzyk gotówki dla firmy. Interesuje Cię odzyskanie VAT z zagranicy ? Skontaktuj się z naszą firmą, która w tym pomoże.

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.