Praca sezonowa na terenie Niemiec

Drodzy Klienci!

Praca sezonowa na terenie Niemiec przynosi wiele korzyści, m.in. zarobek w innej walucie  czy poszerzenie znajomości języka obcego  . Ale, czy wiesz że, to nie koniec twoich korzyści wynikających z pobytu na terenie Niemiec?

Istnieje możliwość złożenia zeznania podatkowego również z pracy sezonowej. Rozliczenie te jest zazwyczaj korzystne dla naszych klientów  , gdyż przeważnie udaje nam się odzyskać całość ich nadpłaconego podatku! 

Istotne jest, aby pracodawca wydał Wam kartę podatkową, tzw. Lohnsteuerbescheinigung. Na podstawie tego dokumentu jesteśmy w stanie zrobić wstępną kalkulację, czy Państwa zwrot jest korzystny. Nie zapominajmy również o zaświadczeniu o dochodach uzyskanych poza pracą na terenie Niemiec, tzw UE/EOG – pobiorą je Państwo w urzędzie skarbowym.

Należy pamiętać również, że zeznania podatkowe można składać do 4 lat wstecz i nie obejmuje ono tylko tych, którzy pracując w Niemczech spędzili tam powyżej 183 dni.
Jeżeli w tym czasie odbywałeś pracę poza ojczyzną, zapraszamy do biura KDF-Podatki   W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji w naszych oddziałach lub pod numerem telefonu: 95 728 77 77 bądź przez nasz adres mailowy: biuro@kdf-podatki.pl

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.