Praca sezonowa na terenie Niemiec

Drodzy Klienci!

Praca sezonowa na terenie Niemiec przynosi wiele korzyści, m.in. zarobek w innej walucie  czy poszerzenie znajomości języka obcego  . Ale, czy wiesz że, to nie koniec twoich korzyści wynikających z pobytu na terenie Niemiec?

Istnieje możliwość złożenia zeznania podatkowego również z pracy sezonowej. Rozliczenie te jest zazwyczaj korzystne dla naszych klientów  , gdyż przeważnie udaje nam się odzyskać całość ich nadpłaconego podatku! 

Istotne jest, aby pracodawca wydał Wam kartę podatkową, tzw. Lohnsteuerbescheinigung. Na podstawie tego dokumentu jesteśmy w stanie zrobić wstępną kalkulację, czy Państwa zwrot jest korzystny. Nie zapominajmy również o zaświadczeniu o dochodach uzyskanych poza pracą na terenie Niemiec, tzw UE/EOG – pobiorą je Państwo w urzędzie skarbowym.

Należy pamiętać również, że zeznania podatkowe można składać do 4 lat wstecz i nie obejmuje ono tylko tych, którzy pracując w Niemczech spędzili tam powyżej 183 dni.
Jeżeli w tym czasie odbywałeś pracę poza ojczyzną, zapraszamy do biura KDF-Podatki   W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji w naszych oddziałach lub pod numerem telefonu: 95 728 77 77 bądź przez nasz adres mailowy: biuro@kdf-podatki.pl

UDOSTĘPNIJ

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.