ERINNERUNG AN DIE ABGABE DER STEUERERKLÄRUNG(EN) – Co to znaczy?

Niemcy - pamiętaj o złożeniu zeznania podatkowego. Jeżeli pracowałeś(aś) w Niemczech, rozliczałeś się wcześniej z podatków możesz dostać ERINNERUNG AN DIE ABGABE DER STEUERERKLÄRUNG(EN), czyli przypomnienie o oddaniu zeznania podatkowego, prościej: wezwanie do rozliczenia się z niemieckim fiskusem.

Obowiązek rozliczenia się na terenie Niemiec mają pracownicy na III klasie podatkowej, przedsiębiorcy oraz renciści i osoby pracujące powyżej 183 w roku. Dla tych grup rozliczenie wiąże się często z dopłatą na rzecz niemieckiego urzędu. Dla pozostałych grup to raczej pewny zysk, ale urząd wysyła wezwania do rozliczenia także do tej grupy. Możliwe jest otrzymanie wezwania, nawet jeżeli zaprzestało się prace na terenie Niemiec. Nawet wtedy należy złożyć odpowiednie dokumenty do urzędu.

Wezwania do rozliczenia generowane są automatycznie, więc może do nas wpłynąć takie wezwanie nawet po złożeniu deklaracji. Nie należy się taka sytuacja denerwować, ale należy zweryfikować to z urzędem lub doradcą podatkowym.

Czy możemy takie wezwanie zignorować?

Lepiej nie.. Uchylanie się od rozliczenia w wyznaczonym na wezwaniu termie może doprowadzić do kary 200 Euro. Doradzamy, aby po pierwszym wezwaniu, bez paniki, zgłosić się do profesjonalnego doradcy, aby rozpocząć przygotowanie dokumentacji potrzebnej do złożenia deklaracji. Skontaktuj się z nami!

UDOSTĘPNIJ

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.