Lider Miesiąca Wizja Lidera!

Lider Miesiąca Czym jest lider miesiąca? Wizja Lidera! KDF PODATKI Jedna rzecz, która odróżnia wielkich liderów od tych małych, jest ich moc, głębokość i szerokość wizji. Wizja to dziwne pojęcie. To znacznie więcej niż tylko cel lub cel. Lider po prostu widzi cele i czuje jak je osiągnąć. Wizje malują pełniejszy obraz opisujący nasze najbardziej cenione marzenia, nadzieje i możliwości.

 Tak, Lider widzi możliwości. Umiejętność dostrzegania możliwości, których inni nie widzą to jedna z cech wielkich przywódców. Gdzie większość z nas widzi tylko partię towaru, przywódcy zobaczą ekscytujący produkt, który może zmienić czyjeś życie. Gdzie większość z nas widzi biuro z miejscem na biurka i szafki, lider zobaczy miejsce, gdzie można zrobić przełomową pracę jak odzyskać podatek z zagranicy! Gdzie większość z nas zobaczy ludzi z nazwiskami i tytułami, przywódca zobaczy pączkowanie mistrzów organizacyjnych w odzyskaniu pieniędzy z zagranicy.

Lider ma jasną i przekonującą wizję tego, co chce zrealizować. Dla nich wizja jest obrazem przyszłości, to jest coś co stoi tuż przed ich oczami. Wizja jest bez granic. Prawdziwie wielcy przywódcy nie stawiają granic swoim wizjom. Idą za największym swoim marzeniem, potrafią sobie wyobrazić, nawet jeśli jest realizowany tylko w pewnym momencie w przyszłości, gdy nie są tuż, tuż. Jest to opowieść filmowca Walt Disneya, który zmarł sześć lat przed otwarciem pierwszego Disneylandu. Podczas ceremonii otwarcia, dwaj prezesi Disneya siedzą razem. Jeden z nich mówi: „Szkoda, że Walt nie mógł być, żeby to zobaczyć”. Drugi zraz odpowiedział: „Mylisz się! Walt widział właśnie to tutaj”. Podczas gdy większość z nas zobaczy nie więcej niż trzy miesiące naprzód, wybitni liderzy mogą zobaczyć kilka lat do przodu.

Lider zrobi więcej niż, ma wizję tego, co jest możliwe; on wyraża to i wyciąga innych do akcji, do działania jak jeszcze szybciej odzyskać podatek z zagranicy dla klientów. Robi to poprzez metafory, obrazy oraz przez wyzwalanie wrodzonych pragnień wszystkich ludzi do bycia częścią czegoś wielkiego jak Grupa KDF Podatki Polska, która pomaga ludziom odzyskać pieniądze z ciężkiej wykonanej pracy za zagranicą.

Bez działania, wizje ostają się tylko snem, które są wytworem naszej wyobraźni i niczym więcej. Ale z działania i zdolności widzenia kroku od miejsca, gdzie teraz jesteśmy, gdzie możemy być, marzenia stają się rzeczywistością. Jest to umiejętność dostrzegania w trzech strefach czasowych przyszłości. Stąd w pobliżu siebie można zobaczyć równiny, podnóża oraz odległe szczyty. Będąc w stanie zobaczyć wszystkie, trzy strefy jednocześnie harmonizujemy swoje działania, swoje taktyczne planowanie operacyjne i ogólną strategię. Powstaje wyraźna mapa do realizacji wizji.

Wszyscy marzą, ale niewielu z nas pamięta nasze marzenia, nie mówiąc już o podjętych działaniach. Ale liderzy są różni. Tworzą różnicę do naszego codziennego życia i naszego życia społecznego. Czy kiedykolwiek słyszałeś powiedzenie, że prędkość lidera jest prędkością całego zespołu? Jest to potężne oświadczenie i jakże prawdziwe.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on reddit
Share on skype
Share on vk
ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Archiwa
Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.