Zwrot Podatku Norwegia Rozliczenie

Norweski system podatkowy opiera się na zasadzie, że wszyscy powinni płacić podatek według swoich możliwości, tak aby obciążenie podatkowe było odbierane jako sprawiedliwe.

Odzyskaj swoje pieniądze z nami

Jeśli pracujesz w Norwegii, lub pracowałeś(aś) tam w wcześniej – należy Ci się zwrot podatku. Tym bardziej jeśli Twój podatek był nadpłacony. Tutaj pojawiamy się my – eksperci z firmy KDF-PODATKI. Z chęcią pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze. Należą Ci się one. Zajmujemy się także norweskimi zasiłkami socjalnymi, takimi jak: zasiłki na dzieci (barnetrygd) czy zasiłek opiekuńczy (kontantstøtte). Możesz nam zaufać i powierzyć w nasze ręce swoje interesy. Znamy się na rzeczy. Przemawia za tym nie tylko nasze wieloletnie doświadczenie, lecz także setki tysięcy zadowolonych Klientów.

Wygodne i szybkie odzyskanie nadpłaty podatku

Nie musisz nigdzie wychodzić, dzwonić i czekać na połączenie z konsultantem. To już przeszłość. Dzisiaj mamy dla Ciebie jeszcze lepszą metodę na zwrot podatku z tytułu pracy w Norwegii. Krótki oraz prosty w obsłudze formularz. Wypełnienie go zajmie Ci sekundy. Po jego wysłaniu wystarczy poczekać na kontakt z naszej strony. Zadzwonimy do Ciebie i ustalimy wszelkie szczegóły. Zrobimy wszystko aby Twój zwrot podatku był szybki oraz opiewał na jak najwyższą kwotę.

W Norwegii zeznanie podatkowe należy zazwyczaj złożyć do 30 kwietnia. Jeśli jednak deklaracja podatkowa nie zostanie przedstawiona w tym okresie, urząd podatkowy sam naliczy  podatek opierając się na posiadanych przez siebie informacjach .W przypadkach, gdy podatnik nie jest w stanie złożyć zeznania do 30 kwietnia, istnieje możliwość przedłużenia terminu rozliczenia do 15 lub 30 maja.

Zwrot podatku następuje poprzez przesłanie przez Norweski Urząd Podatkowy pieniędzy na konto norweskie Klienta lub na wyznaczone przez niego konto zagraniczne, np. polskie. Do rejestracji konta w systemie potrzebne jest dołączenie do podpisanego druku konta kopii paszportu i dokumentu z banku potwierdzającego dane rachunku. Powyższe dokumenty urząd powinien otrzymać do 15 maja 2022. Rejestracji konta można dokonać również za pomocą kodów MinID.

– Skattemelding / Tax Return – czyli formularz zeznania podatkowego – przesyłany przez Norweski Urząd Podatkowy na adres podatnika pod koniec marca.
Jeśli ktoś zarejestrował się w serwisie Altinn jako użytkownik elektroniczny, nie dostanie Skattemelding w wersji papierowej. Jego zeznanie podatkowe będzie figurować jedynie w systemie elektronicznym (altinn).
– Kody do dostępu online – altinn – kody miniID, w przypadku ich braku można je zawsze zamówić na stronie difi.no, przesyłane są na adres podatnika, który widnieje w Folkeregisteret, tj. norweskim rejestrze ludności.
– Zaświadczenie o uzyskanych dochodach wystawiane przez pracodawcę lub pracodawców, jeśli podatnik miał więcej niż jedno miejsce pracy w danym roku podatkowym, potocznie zwane Lonns lub A-melding oppsummering 2021/ Sammenstilling for 2021. Dodatkowo należy dostarczyć odcinki wypłaty.

– Rozliczenie roczne z NAV, w przypadku pobierania świadczeń z NAV , np., zasiłek chorobowy, zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek rodzicielski, permittering itd.
– Arsoppgave – dokument, który jest wydawany przez bank. Informuje on o stanie konta w Norwegii z datą na dzień 31 grudnia danego roku podatkowego.

Nawigacja

DARMOWA WYCENA

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

ZOBACZ TAKŻE

Przyjdź do nas

Informacje ze Świata podatków

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.