Płaca minimalna w Niemczech od 1 stycznia 2015

Płaca Minimalna Niemcy - KDF-PODATKI Płaca minimalna to najniższa z możliwych płac podczas pracy na podstawie umowy o pracę, najczęściej ustalana na drodze prawnej przez dane państwo .

Od początku roku w Niemczech obowiązuje ustawowa płaca minimalna w wysokości 8,50 euro za godzinę dla niemieckich i zagranicznych pracowników, którym nie przysługuje branżowa płaca minimalna. Oznacza to, że osoby świadczące pracę w Niemczech muszą otrzymać za swą pracę co najmniej 8,50 euro za godzinę, zarówno od swego niemieckiego, jak i od swego zagranicznego pracodawcy. Ustalenie to dotyczy także staży.

Nie oznacza to jednakże, że wszyscy od początku tego rogu dostaną 8.50 euro. Od tych reguł istnieją wyjątki dla określonych grup pracowników i praktykantów. Branżowe płace minimalne mają pierwszeństwo przed ustawową płacą minimalną, nawet jeżeli wynoszą one mniej niż określona płaca minimalna. Stawka poniżej 8.50 dotyczyć będzie na pewno prac tymczasowych oraz prac w ogrodnictwie i leśnictwie.

Od 1 stycznia 2017 r. wejdą w życie jednakże nowe ustalenia według których płaca minimalna niezależnie od branży wyniesie 8,50 euro za godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *