fbpx

Płaca minimalna w Niemczech od 1 stycznia 2015

Płaca Minimalna Niemcy - KDF-PODATKI Płaca minimalna to najniższa z możliwych płac podczas pracy na podstawie umowy o pracę, najczęściej ustalana na drodze prawnej przez dane państwo .

Od początku roku w Niemczech obowiązuje ustawowa płaca minimalna w wysokości 8,50 euro za godzinę dla niemieckich i zagranicznych pracowników, którym nie przysługuje branżowa płaca minimalna. Oznacza to, że osoby świadczące pracę w Niemczech muszą otrzymać za swą pracę co najmniej 8,50 euro za godzinę, zarówno od swego niemieckiego, jak i od swego zagranicznego pracodawcy. Ustalenie to dotyczy także staży.

Nie oznacza to jednakże, że wszyscy od początku tego rogu dostaną 8.50 euro. Od tych reguł istnieją wyjątki dla określonych grup pracowników i praktykantów. Branżowe płace minimalne mają pierwszeństwo przed ustawową płacą minimalną, nawet jeżeli wynoszą one mniej niż określona płaca minimalna. Stawka poniżej 8.50 dotyczyć będzie na pewno prac tymczasowych oraz prac w ogrodnictwie i leśnictwie.

Od 1 stycznia 2017 r. wejdą w życie jednakże nowe ustalenia według których płaca minimalna niezależnie od branży wyniesie 8,50 euro za godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.