Niemcy – Odwołanie od wydanej decyzji – nie zwlekaj z jej wysłaniem

Niemcy - jeszcze jeden może na przyszły tydzień Odwołanie od wydanej decyzji – nie zwlekaj z jej wysłaniem

Niestety dość często  zdarza się że decyzje podatkowe wydane przez Finanzamt  zawierają błędy. Podatnik ma możliwość złożyć  odwołanie od wydanej decyzji. Odwołanie od decyzji organu podatkowego to również środek zaskarżenia, który każdorazowo jednak musi spełniać wiele wymogów przewidzianych przepisami niemieckiej ordynacji podatkowej.

O czym należy pamiętać ?

Po pierwsze termin.  W odwołaniu ważne jest żeby zostało złożone w dopuszczalnym terminie, który wynosi odpowiednio 1 miesiąc dla adresatów zamieszkujących w Niemczech oraz 2 miesiące , kiedy list został wysłany do Polski.

Odwołanie składane jest w formie pisemnej do właściwego urzędu i powinno ono zawierać informacje oraz dowody dotyczące przedmiotu odwołania. Składając odwołanie warto skorzystać z pomocy fachowców aby odwołanie miało odpowiednią formę oraz treść.

Urząd najpierw stwierdza, czy sprzeciw jest dopuszczalny. W przypadku braku uzasadnienia zostanie on niestety odrzucony. Przy ponownym rozpatrywaniu wniosku należy się liczyć z możliwością wskazania przez urząd kolejnych błędów.

W przypadku odrzucenia sprzeciwu przez urząd  możliwa jest jeszcze skarga przed sądem. Jest to jednak wyjście ostateczne i przy bardzo mocnych argumentach.

Pracowałeś za Granicą?

Nie zapomnij o możliwości otrzymania zwrotu podatku i świadczenia rodzinnego.

Chcesz Zwrot Podatku?

Zapraszamy do kontaktu z Naszą firmą, a udzielimy szczegóły dotyczące zwrotu podatku.

Logo KDF-Podatki

Adres

ul. Łokietka 37,
66-400 Gorzów Wlkp.

media społecznościowe

Copyright © 2021 KDF-Podatki.pl All Rights Reserved.

Tworzenie Stron ROAN24.

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.