fbpx

Niemcy – Odwołanie od wydanej decyzji – nie zwlekaj z jej wysłaniem

Niemcy - jeszcze jeden może na przyszły tydzień Odwołanie od wydanej decyzji – nie zwlekaj z jej wysłaniem

Niestety dość często  zdarza się że decyzje podatkowe wydane przez Finanzamt  zawierają błędy. Podatnik ma możliwość złożyć  odwołanie od wydanej decyzji. Odwołanie od decyzji organu podatkowego to również środek zaskarżenia, który każdorazowo jednak musi spełniać wiele wymogów przewidzianych przepisami niemieckiej ordynacji podatkowej.

O czym należy pamiętać ?

Po pierwsze termin.  W odwołaniu ważne jest żeby zostało złożone w dopuszczalnym terminie, który wynosi odpowiednio 1 miesiąc dla adresatów zamieszkujących w Niemczech oraz 2 miesiące , kiedy list został wysłany do Polski.

Odwołanie składane jest w formie pisemnej do właściwego urzędu i powinno ono zawierać informacje oraz dowody dotyczące przedmiotu odwołania. Składając odwołanie warto skorzystać z pomocy fachowców aby odwołanie miało odpowiednią formę oraz treść.

Urząd najpierw stwierdza, czy sprzeciw jest dopuszczalny. W przypadku braku uzasadnienia zostanie on niestety odrzucony. Przy ponownym rozpatrywaniu wniosku należy się liczyć z możliwością wskazania przez urząd kolejnych błędów.

W przypadku odrzucenia sprzeciwu przez urząd  możliwa jest jeszcze skarga przed sądem. Jest to jednak wyjście ostateczne i przy bardzo mocnych argumentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.