fbpx

KINDERGELD 2016

Kindergeld Niemcy Od 1 stycznia 2016 warunkiem uzyskania prawa do zasiłku rodzinnego na dzieci jest, aby osoba uprawniona do pobierania zasiłku rodzinnego na dzieci (ewentualnie dziecko), w przypadku gdy posiada miejsce zamieszkania w Niemczech, były identyfikowane za pomocą nadanego im numeru identyfikacji podatkowej.

Jeśli Pan/Pani lub ewentualnie Pana/Pani dziecko nie posiadacie numeru identyfikacji podatkowej, z zasady nie ma możliwości uzyskania prawa do zasiłku rodzinnego na dzieci.

Od 1 stycznia 2016 Familienkasse ma zatem prawo dopytywać o Państwa niemiecki numer identyfikacji podatkowej. Dlatego by uniknąć problemów z otrzymaniem i wypłatą niemieckiego zasiłku rodzinnego warto już teraz poinformować niemiecką Familienkasse o Państwa numerze identyfikacji podatkowej (niem. Identifikationsummer).

Gdzie jest podany państwa Identifikationsnummer?

Od momentu wprowadzenia numeru identyfikacji podatkowej z dniem 1 lipca 2007 Centralny Federalny Urząd Podatkowy (BZSt) podaje pisemnie wszystkim osobom podlegającym obowiązkowi podatkowemu przydzielony im numer identyfikacji podatkowej. Zawiadomienie o nadaniu Państwu numeru identyfikacji podatkowej otrzymuje się po zameldowaniu w urzędzie meldunkowym względnie na podstawie stwierdzonego obowiązku podatkowego przez właściwy urząd skarbowy. Oprócz tego numer identyfikacji podatkowej podawany jest w następujących dokumentach / pismach:

  • decyzji o podatku dochodowym
  • zaświadczeniu o podatku od wynagrodzeń
  • piśmie informacyjnym Państwa Urzędu Skarbowego o zapisach na elektronicznej karcie podatkowej od wynagrodzeń (ELStAM)

Jeśli Identifikationsnummer dalej pozostaje Państwu nieznany można skorzystać z infolinii: 49 228/406-1240 lub wejść na stronę internetową i wysłać zapytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.