Udzielimy Ci bezpłatnej informacji:
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Czy Norwegia była krajem, w którym pracowałeś/aś? Zadzwoń! 95 728 77 77 lub napisz do nas norwegia@kdf-podatki.pl Bezpłatne doradztwo!

Norwegia: odzyskaj nadpłacony podatek

Norweski system podatkowy opiera się na zasadzie, że wszyscy powinni płacić podatek według swoich możliwości, tak aby obciążenie podatkowe było odbierane jako sprawiedliwe.

Odzyskaj swoje pieniądze z nami

Jeśli pracujesz w Norwegii, lub pracowałeś(aś) tam w wcześniej – należy Ci się zwrot podatku. Tym bardziej jeśli Twój podatek był nadpłacony. Tutaj pojawiamy się my – eksperci z firmy KDF-PODATKI. Z chęcią pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze. Należą Ci się one. Zajmujemy się także norweskimi zasiłkami socjalnymi, takimi jak: zasiłki na dzieci (barnetrygd) czy zasiłek opiekuńczy (kontantstøtte). Możesz nam zaufać i powierzyć w nasze ręce swoje interesy. Znamy się na rzeczy. Przemawia za tym nie tylko nasze wieloletnie doświadczenie, lecz także setki tysięcy zadowolonych Klientów.

Wygodne i szybkie odzyskanie nadpłaty podatku

Nie musisz nigdzie wychodzić, dzwonić i czekać na połączenie z konsultantem. To już przeszłość. Dzisiaj mamy dla Ciebie jeszcze lepszą metodę na zwrot podatku z tytułu pracy w Norwegii. Krótki oraz prosty w obsłudze formularz. Wypełnienie go zajmie Ci sekundy. Po jego wysłaniu wystarczy poczekać na kontakt z naszej strony. Zadzwonimy do Ciebie i ustalimy wszelkie szczegóły. Zrobimy wszystko aby Twój zwrot podatku był szybki oraz opiewał na jak najwyższą kwotę.

Norwegia Nadpłacony Podatek Ulgi Podatkowe

Termin składania deklaracji podatkowej

W Norwegii zeznanie podatkowe należy zazwyczaj złożyć do 30 kwietnia. Jeśli jednak deklaracja podatkowa nie zostanie przedstawiona w tym okresie, urząd podatkowy sam naliczy  podatek opierając się na posiadanych przez siebie informacjach .W przypadkach, gdy podatnik nie jest w stanie złożyć zeznania do 30 kwietnia, istnieje możliwość przedłużenia terminu rozliczenia do 15 lub 30 maja.

Zwrot podatku - procedura przekazania

Zwrot podatku następuje poprzez przesłanie przez Norweski Urząd Podatkowy pieniędzy na konto norweskie Klienta lub na wyznaczone przez niego konto zagraniczne, np. polskie. Do rejestracji konta w systemie potrzebne jest dołączenie do podpisanego druku konta kopii paszportu i dokumentu z banku potwierdzającego dane rachunku. Powyższe dokumenty urząd powinien otrzymać do 15 maja 2019. W niektórych przypadkach norweski Urząd Podatkowy wysyła również czeki na adres podatnika zarejestrowany w norweskim rejestrze ludności.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia

– Selvangivelse – czyli formularz zeznania podatkowego – przesyłany przez Norweski Urząd Podatkowy na adres podatnika po 04 kwietnia.

Jeśli ktoś zarejestrował się w serwisie Altinn jako użytkownik elektroniczny, nie dostanie Selvangivelse w wersji papierowej. Jego zeznanie podatkowe będzie figurować jedynie w systemie elektronicznym (Altinn).

– Sammenstilling til inntektsmottaker – jest to zaświadczenie o uzyskanych dochodach wystawiane przez pracodawcę lub pracodawców jeśli podatnik miał więcej niż jedno miejsce pracy w danym roku podatkowym.

Kody do dostępu online – altinn  – kody miniID, w przypadku ich braku można je zawsze zamówić na stronie difi.no, przesyłane są na adres podatnika, który widnieje w Folkeregisteret, tj. norweskim rejestrze ludności.

– Årsoppgave fra NAV – rozliczenie roczne z NAV-u, które dokumentuje wszystkie ewentualne zasiłki pobierane w ciągu roku, tj. zasiłek chorobowy, zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek rodzicielski.

– Arsoppgave – dokument, który jest wydawany przez bank. Informuje on o stanie konta w Norwegii z datą na dzień 31 grudnia danego roku podatkowego.

Czas oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku

Rozliczenie podatku następuje w czerwcu lub w październiku. O terminie decyduje urząd podatkowy, a nie firma pośrednicząca w rozliczeniu. Nie ma na to wpływu również termin złożenia zeznania. Rozliczenie z Centralnego Urzędu Podatkowego d/s Cudzoziemców wysyłane jest z reguły w październiku, ale dość powszechnie niestety zdarzają się nawet kilkumiesięczne opóźnienia.
W przypadku złożenia korekty okres oczekiwania na decyzję to przeważnie 6 miesięcy.

Pliki do pobrania

    Aktualności

    Call Now Button
    MENU

    KDF-Podatki Zwrot Podatku z Zagranicy