fbpx

Sytuacja dłużników Belastingdienst po 01-01-2016

Wszystkie osoby nienależnie pobierające dofinansowania na terenie Holandii, mające zadłużenia wynikające  z dofinansowania do ubezpieczenia zdrowotnego i rozliczeń podatkowych które następnie opuściły ten kraj licząc na amnestię nie mogą się czuć bezpiecznie na terenie Polski.

Dzięki wprowadzeniu nowych regulacji prawnych zawartych w  dyrektywie unijnej 201/24/UE   holenderski urząd skarbowy już na początku 2016 roku zyska bardzo przydatne możliwości zmuszenia osób zadłużonych w tym urzędzie  do  zwrotu należności wraz z odsetkami ściągając ich na terenie Polski dzięki ścisłej współpracy z Polskimi urzędami.

Regulacje te mają  za zadanie zapewnienie efektywniejszego korzystania i udzielania wzajemnej pomocy pomiędzy polskimi organami skarbowymi a urzędami zagranicznymi. Ma to być możliwe dzięki szerszej wymianie informacji pomiędzy państwami członkowskimi w stosunku do wszystkich osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, na terenie całej Unii Europejskiej.

Urzędy skarbowe w całej UE mają wymieniać się informacjami o podatnikach dotyczącymi m.in. adresu zamieszkania, siedziby, rachunków bankowych, ruchomości i nieruchomości, wysokości uzyskiwanych dochodów i ich źródeł, rodzaju i miejsca zatrudnienia oraz rodzaju i miejsca prowadzonej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.