fbpx

Rozliczenie podatku holenderskiego za 2015 – będzie trudniej..

Będzie trudniej rozliczyć się z dochodów za rok 2015 aby otrzymać zwrot nadpłaconego podatku

Holandia: Zwrot Pdoatku za 2015 będzie trudniejszy Z dniem 01.01.2015 roku weszła w życie nowa zmiana w sposobie określania statusu rezydencji podatkowej która daje możliwość wybrania prawa podatkowego na takich samych zasadach, jakie przysługują obywatelom Holandii, co już w ubiegłych latach sprawiło, że większość Polaków mogła korzystać z wielu różnego rodzaju odliczeń i ulg.

Ze zmianą tą wiązać się będzie bardziej skomplikowana procedura ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku z Holandii, m.in. ze względu na konieczność załatwienia większej ilości formalności niż dotychczas.

Według nowych zasad prawo do traktowania jako rezydent podatkowy będzie przysługiwało pracownikom, którzy na terenie Holandii w ciągu roku podatkowego osiągną co najmniej 90% swoich przychodów. Odtąd Polacy będą musieli przed holenderskim urzędem wykazać swoje dochody, które także uzyskali poza terenem Holandii . Udokumentowanie dochodów będzie odbywać się na specjalnym druku otrzymanym w Polskim urzędzie skarbowym. Warunkiem uzyskania powyższego dokumentu jest konieczność złożenia do polskiego urzędu skarbowego deklaracji rocznej PIT wraz z załącznikiem PIT ZG ujawniającym przychody osiągnięte w Holandii.

Zmiana przepisów będzie dotyczyć wszystkich czyli także te osoby, które w danym okresie rozliczeniowym pracowały tylko na terenie Holandii. One również będą musiały na tych samych zasadach wykazać brak dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.