fbpx

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag 2015

Ubezpieczenie zdrowotne Zorgtoeslag - Holandia 2015 Za rok 2015, maksymalna kwota dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii wynosi: 78 EURO / miesiąc, w przypadku osób nie będących w związku małżeńskim lub w przypadku małżonków i zarejestrowanych partnerów podatkowych – 149 EURO / miesiąc. Osoby samotne, nie posiadające toeslagpartnera nie otrzymają Zorgtoeslag w roku 2015 jeżeli przekroczą € 26.316 Małżeństwa, osoby posiadające toeslag partnera nie otrzymają Zorgtoeslag w roku 2015 jeżeli przekroczą € 32.655.

W przypadku partnerów fiskalnych, jeśli jedno z partnerów nie posiada aktywnego ubezpieczenia zdrowotnego, wówczas dofinansowanie nie należy się wcale obu osobom. W momencie, kiedy partner fiskalny mieszka poza granicami Holandii i nie posiada holenderskiego ubezpieczenia, współmałżonkowie mają prawo do uzyskania dofinansowania. Dofinansowanie to jednak będzie znacznie niższe. Jest to połowa kwoty należnej współmałżonkom. Dochód zagraniczny partnera jest również brany pod uwagę przy wyliczeniu wysokości dofinansowania.

Zorgtoeslag może być wypłacany na dwa sposoby: zaliczkowo w trakcie trwania danego roku, w miesięcznych ratach wypłacanych około 20 dnia każdego miesiąca, lub jednorazowo po zakończeniu roku za który chcesz uzyskać dofinansowanie.

Aktualnie można ubiegać się o dodatek/dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii za rok 2015 i 2016. Termin ubiegania się o Zorgtoeslag za rok 2015 upływa z dniem 31-08-2016 – zatem zapraszamy do naszych oddziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cookie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.