Udzielimy Ci bezpłatnej informacji:
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Czy Norwegia była krajem, w którym pracowałeś/aś? Zadzwoń! 95 728 77 77 lub napisz do nas norwegia@kdf-podatki.pl Bezpłatne doradztwo!

Norwegia: odzyskaj nadpłacony podatek

Norweski system podatkowy opiera się na zasadzie, że wszyscy powinni płacić podatek według swoich możliwości, tak aby obciążenie podatkowe było odbierane jako sprawiedliwe.

Odzyskaj swoje pieniądze z nami

Jeśli pracujesz w Norwegii, lub pracowałeś(aś) tam w wcześniej – należy Ci się zwrot podatku. Tym bardziej jeśli Twój podatek był nadpłacony. Tutaj pojawiamy się my – eksperci z firmy KDF-PODATKI. Z chęcią pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze. Należą Ci się one. Zajmujemy się także norweskimi zasiłkami socjalnymi, takimi jak: zasiłki na dzieci (barnetrygd) czy zasiłek opiekuńczy (kontantstøtte). Możesz nam zaufać i powierzyć w nasze ręce swoje interesy. Znamy się na rzeczy. Przemawia za tym nie tylko nasze wieloletnie doświadczenie, lecz także setki tysięcy zadowolonych Klientów.

Wygodne i szybkie odzyskanie nadpłaty podatku

Nie musisz nigdzie wychodzić, dzwonić i czekać na połączenie z konsultantem. To już przeszłość. Dzisiaj mamy dla Ciebie jeszcze lepszą metodę na zwrot podatku z tytułu pracy w Norwegii. Krótki oraz prosty w obsłudze formularz. Wypełnienie go zajmie Ci sekundy. Po jego wysłaniu wystarczy poczekać na kontakt z naszej strony. Zadzwonimy do Ciebie i ustalimy wszelkie szczegóły. Zrobimy wszystko aby Twój zwrot podatku był szybki oraz opiewał na jak najwyższą kwotę.

Termin składania deklaracji podatkowej

W Norwegii zeznanie podatkowe należy zazwyczaj złożyć do 30 kwietnia. Jeśli jednak nasze zeznanie podatkowe nie zostanie przedstawione w tym okresie, urząd podatkowy sam naliczy nam podatek opierając się na posiadanych przez siebie informacjach. Zatem – jeżeli od razu wiemy, że możemy się spóźnić ze złożeniem naszego rozliczenia, warto jest wcześnie przedłożyć nasze podanie do lokalnego urzędu podatkowego na terenie Norwegii, w którym poprosimy o możliwość przedłużenia terminu składania zeznania podatkowego, powiedzmy do 15 lub 30 maja. Warto wiedzieć, iż prawo podatkowe w Norwegii umożliwia składanie korekt do zeznań podatkowych nawet do 3 lat wstecz!

Zwrot podatku - procedura przekazania

Zwrot podatku następuje poprzez przesłanie przez Norweski Urząd Podatkowy pieniędzy na konto norweskie Klienta lub poprzez przesłanie czeku na adres podatnika zarejestrowany w Norweskim Urzędzie Ludności lub też na konto polskie wyznaczone przez Klienta.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia

Warto wiedzieć, jakie dokumenty będą nam potrzebne, jeśli mamy nadzieję otrzymać zwrot podatku z Norwegii bowiem ma w tej kwestii nieco inne procedury od tych, jakie obowiązują w Polsce. Żeby móc zatem złożyć deklarację podatkową w Norwegii trzeba dołączyć do niej następujące dokumenty:

Sammenstilling til inntektsmottaker – jest to zaświadczenie o uzyskanych rocznych dochodach i potrąconej zaliczce na podatek wystawiane przez pracodawcę  (lub pracodawców jeśli podatnik miał więcej niż jedno miejsce pracy w danym roku podatkowym)

Selvangivelse – (formularz zeznania podatkowego) jest wystawiany przez urząd podatkowy, który następnie przesyła go na zarejestrowany adres podatnika – w Polsce lub też w Norwegii.
Arsoppgave – dokument, który jest wydawany przez bank. Informuje on o stanie konta w Norwegii z datą na dzień 31 grudnia danego roku podatkowego, który podlega rozliczeniu.

Poza formularzem Selvangivelse każdy podatnik dostaje ponadto od urzędu skarbowego list, który zawiera specjalne kody elektroniczne. Kody te umożliwiają wysłanie zeznania do lokalnych urzędów podatkowych w Norwegii drogą elektroniczną, co bardzo ułatwia całą procedurę, dzięki czemu zwrot podatku z Norwegii jest znacznie prostszy, niż mogłoby się to początkowo wydawać.

Jeżeli nie otrzymałeś kodów, możesz to zrobić korzystając ze strony  wchodząc na stronę difi.no. Klikamy na pole – ID-porten, nastepnie MinID , a potem Pin -kodar  zakładka Korleis bestille Pin – kodar, następnie wybieramy:  Gå til PIN-kodebestilling. W polu ‘fødselsnummer‘ należy wpisać swój numer personalny (D-nummer lub fødselsnummer) oraz kliknąć ‘bekreft’. Kody wysyłane są zawsze na adres pobrany z urzędu rejestracji ludności (Folkeregisteret).

Czas oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku

Rozliczenie podatku następuje w czerwcu lub w październiku. O terminie decyduje urząd podatkowy, a nie firma pośrednicząca w rozliczeniu. Nie ma na to wpływu również termin złożenia zeznania. Rozliczenie z Centralnego Urzędu Podatkowego d/s Cudzoziemców wysyłane jest z reguły w październiku, ale dość powszechnie niestety zdarzają się nawet kilkumiesięczne opóźnienia.
W przypadku złożenia korekty okres oczekiwania na decyzję to przeważnie 6 miesięcy.

Zwrot podatku Norwegia - dodatkowe informacje

Każdy podatnik może dodatkowo starać się o drugą klasę podatkową (Skatteklasse 2), o ile współmałżonek zarobił w rozliczanym roku kwotę mniejszą niż odpowiadającą w 2017 – 46 640  NOK, tj. 21 296 PLN (brutto).

Pliki do pobrania

    Norwegia Nadpłacony Podatek Ulgi Podatkowe
    MENU

    KDF-Podatki Zwrot Podatku z Zagranicy