FAQ

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz jakieś pytania do nas, sprawdź czy nie ma ich na poniższej liście. Być może ktoś zadał nam już pytanie, na które szukasz odpowiedzi.

Jakie są opłaty za samo podjęcie się odzyskania zwrotu podatku?

To nic nie kosztuje samo rozpoznanie i poznanie sprawy danego Klienta jest za darmo. Można z nami się kontaktować bez obawy o ukryte koszty czy inne dodatkowe opłaty.

Proces zwrotu podatku czasem trwa nieco długo. Dlaczego?

Wynika to z tego, że KDF-PODATKI jest pośrednikiem. Formalności z naszej strony są regulowane bardzo szybko. Ostateczna decyzja spoczywa na urzędzie danego kraju. To właśnie od niego zależy jak długo będzie trwać cała procedura. Mają na nią wpływ np. przepisy regulujące ile czasu ma urząd na rozpatrzenie sprawy. Gdy jednak urząd takowy termin przekroczy, wysyłamy odpowiednie przypomnienie.

Co w sytuacji gdy nie mam żadnych dokumentów, a płaciłem podatki?

Należy wtedy podać jak najwięcej danych dotyczących zatrudnienia, tj. dokładne nazwy miejsca pracy, dane pracodawcy, miejsca zamieszkania w danym kraju.

Odzyskana kwota była niższa od tej szacowanej. Dlaczego?

Podajemy zawsze szacowaną kwotę, która powinna zostać zwrócona. To urząd danego kraju przyznaje ile pieniędzy do zwrotu należy się naszemu Klientowi. Na wysokość tej kwoty wpływ mają też inne czynniki, np. przyznane dodatkowe ulgi.

Czy powinienem rozliczyć się przed polskim urzędem skarbowym?

Tak, obowiązkowo. Zawsze pracując za granicą należy rozliczać się z polskim urzędem skarbowym z zeznaniu rocznym dochodu uzyskanego w danym kraju.

Podjąłem próbę odzyskania podatku w innej firmie, jednak bezskutecznie. Mogę liczyć na waszą pomoc?

Pewnie, że tak. Nasza oferta obejmuje nawet takie osoby. Niejednokrotnie okazało się, że tam gdzie nasza konkurencja nie dała rady odzyskać pieniędzy Klienta, my to zrobiliśmy. Należy przedstawić nam całą sytuację, zapoznamy się sprawą i zajmiemy całą resztą.

Na dokumentach od mojego pracodawcy są pieczątki urzędowe. Co to oznacza?

Mamy trzy możliwości: podatnik odzyskał już podatek, był w urzędzie z zapytaniem lub próbował się rozliczyć, lecz mu się to nie udało.

Opinie

Przez ostatnie lata obsłużyliśmy tysiące Klientów. Sprawdź co oni uważają o naszej firmie. Dołącz do grona naszych Klientów już dziś.

Druki

Nasza baza danych obfituje w dokumenty do pobrania, niezbędne w celu odzyskania podatków z wielu krajów Europy i świata.

Newsy

Bądź na bieżąco z nowymi wpisami. Przeglądając nasze newsy na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy do czytania.

Call Now Button
MENU

KDF-Podatki Zwrot Podatku z Zagranicy